Spojte se s námi


Chance Liga

Ewerton do Baníku nezamíří. Místo Ostravy by mohl ze Slavie odejít za Cristianem Ronaldem

Kde by bez něho Baník Ostrava v uplynulé sezoně byl? To se zřejmě dozvíme už v sezoně nadcházející. Ewerton měl být jasnou prioritou slezského celku na přestupovém trhu, alespoň to klub avizoval, jenže podle toho zřejmě nejednal. Pražská Slavia dostala nyní mnohem lepší nabídku odjinud.

Publikováno

dne

Kde by bez něho Baník Ostrava v uplynulé sezoně byl? To se zřejmě dozvíme už v sezoně nadcházející. Ewerton měl být jasnou prioritou slezského celku na přestupovém trhu, alespoň to klub avizoval, jenže podle toho zřejmě nejednal. Pražská Slavia dostala nyní mnohem lepší nabídku odjinud.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ewerton byl v uplynulé sezoně Fortuna ligy jasně nejlepším hráčem ostravského Baníku. Ostatně v jeho dresu odehrál celkově 34 soutěžních utkání s vynikající bilancí 14 vstřelených gólů a 6 asistencí. Nebýt něj, Slezané by zřejmě čtvrté místo neslavili.

Ostatně i tak se svěřenci Pavla Hapala celou sezonou pořádně protrápili. Čtvrté místo je spíše štěstí než že by si jej skutečně zasloužili. Konkurenti se trápili ještě více. Ostatně 14 výher, 14 proher a 7 remíz, to skutečně příliš skvostná bilance není.

Nicméně čtvrté místo znamená, že trenérem zůstává i nadále Hapal. Fanoušci přitom drtivou většinu sezony volali po jeho odvolání. Jenomže v příštím ročníku to bude mít bývalý vynikající fotbalista s Baníkem mnohem těžší.

Stěžejní postava a tahoun celého týmu, tedy Ewerton, podle všeho v Ostravě nadále působit nebude. Klub z něj sice chtěl udělat přestupovou prioritu, jenže se zdá, že svou šanci promrhal.

Ewerton má namířeno za Cristianem Ronaldem

Stále teprve 27letý Brazilec byl v Baníku na hostování z pražské Slavie. Ostravané jej chtěli přivést natrvalo, jenomže jejich nabídka vedení sešívaných zklamala. Opce na přestup byla stanovena na 1 milion eur, tedy necelých 25 milionů korun.

Podle serveru inFotbal.cz ale Slezané zkoušeli cenu snížit a nabídli 400 tisíc eur, tedy zhruba 10 milionů korun. To samozřejmě Slavia bez většího přemýšlení odmítla.

A nyní by mohl mít Baník definitivně po nadějích. Ewerton by totiž mohl odejít za Cristianem Ronaldem. Zájem o něj má nejmenovaný saúdskoarabský klub a přestup by měl být v nejbližších dnech či týdnech úspěšně dokončen.

V Saúdské Arábii hrají kromě Ronalda hvězdy jako Neymar či Sadio Mané. Brazilec by si tak mohl zahrát proti velkým hvězdám. Slavia měla z Blízkého východu dostat nabídku, která výrazně převyšuje tu, s níž zkoušel štěstí Baník.

Slova Luďka Mikloška, sportovního ředitele Baníku, že klub udělá vše pro přestup brazilského šikuly, tedy vzala rychle za své.

Zdroj: inFotbal.cz, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.