Spojte se s námi


Chance Liga

Ze Slavie do Anglie! Tijani míří do Championship, sešívaní si přijdou na slušné peníze

Přestoupit z lavičky českého týmu do Anglie? To je kumšt. A ten má teď na svědomí agent Muhameda Tijaniho. Jeho svěřenec se ve Slavii neprosadil natolik, jak by si všichni představovali, a tak zamíří do Championship.

Publikováno

dne

Přestoupit z lavičky českého týmu do Anglie? To je kumšt. A ten má teď na svědomí agent Muhameda Tijaniho. Jeho svěřenec se ve Slavii neprosadil natolik, jak by si všichni představovali, a tak zamíří do Championship.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V nigérijském týmu 36 Lion si v roce 2018 vyhlédl Baník mladého Muhameda Tijaniho a přivedl ho do České republiky. Postupně si ho piplal, hostoval v Třinci, Karviné či Táborsku, až v létě 2022 dostal konečně pořádnou šanci v A-týmu Baníku.

Tu využil docela solidně, za 32 zápasů nasázel 11 gólů a naznačil velký potenciál. Hlavně kvůli němu jej tak loni v létě vykoupila Slavia za 1 milion eur, což mnozí nechápali.

Sešívaní však potřebovali typ útočníka jako Tijani, který ji hodně chyběl. Vysoký zabiják do vápna a skvělý do závěrečného tlaku. Na startu podzimu naznačil velký potenciál a rozhodl takto 3 utkání, jenže poté se postupně jeho role zhoršovala.

Na jaře mu nejspíš zlomilo vaz nepovedené pohárové derby se Spartou, které završil hodně nepovedeným přímým kopem z luxusní pozice v poslední minutě. Od té doby z 15 zápasů zůstal hned devětkrát jen na lavičce, ve zbylých 6 duelech naskočil dohromady jen na 60 minut.

Přestup do Championship

Není tak divu, že Slavia hledala cestu, jak se Tijaniho zbavit. A k její radosti se našel zájemce ze zahraničí. 23letý Nigerijec míří do anglické Championship,  Informoval o tom respektovaný novinář Ojora Babatunde, potvrzují to také zdroje inFotbal.cz.

O jaký konkrétní tým se z druhé anglické ligy jedná, to zatím není známo. Transfer by však měl být dotažen velmi brzy. Půjde o hostování s opcí, Slavia za Tijaniho dostane víc, než za co jej kupovala (více než 1 milion eur) a k tomu bude disponovat vysokými procenty z dalšího přestupu.

Na jednu stranu to pro někoho může vypadat zvláštně, že hráč z lavičky z české ligy přestupuje do Championship, ale z jejich pohledu to je úplně jiné. Kupují mladého, dvoumetrového útočníka, který se do silového anglického fotbalu může hodit. A vzhledem k tomu, že anglické kluby rozhodně problémy s penězi nemají, je pro ně jeden milion eur jako velice laciná investice.

Zdroj: inFotbal, Ojora Babatunde

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.