Silvestrovská klání Slavia – Sparta: taková krásně zvláštní, ale jasná

Na přelomu roku, se jako pravidelně, setkala mužstva pražských S, Sparty a Slavie. Při pohledu na muže, kteří vyběhli na trávník bylo na první pohled patrné, že jsou hrdí na to, že si mohou obléci dresy týmu, za které v minulosti nastupovali a kterým nadále fandí.

 

Potkávají se již po několik desítek let, dříve na trávnících v ligových bojích, reprezentaci, nyní v různých exhibičních utkáních a na tomto silvestrovském setkání (od roku 1986). A mají k sobě úctu. Možná někde panuje větší rivalita či malé antipatie, ale jsou mezi nimi i velmi blízké kamarádské vztahy, navzdory příslušnosti k týmu.

Takové krásné a zvláštní, ale zcela jasné setkání vzhledem k současné situaci a dění v obou mužstvech, i pohlazení na duši hodnověrných fanoušků týmů na stále vysoké úrovni.

Tento rok přálo i počasí, jen vítr lehce zlobil.

Pětačtyřicátníci “veteráni” a výše, se brankově příliš nerozjeli a tak utkání skončilo vítězstvím Slavie 2:1. O krásné akce a přehled na hřišti však nouze nebyla. Bojovnost a tvrdost Pavla Řeháka byla jako každý rok znát, přehled stratéga Jardy Šilhavého je vidět z každého dotyku, manévry po křídle Pavla Medynského nebo brankářské zákroky Juraje Šimurky byly ozdobou.

Atletický i fotbalový výkon Martina Haška, posily pro tento rok, technicky stále dobře vybavený Josef Obajdin,  fyzicky odolný Miloslav Denk, jeden z nejstarších aktivních účastníků, spolu s trenérem Slávie Marešem či brankářské čarování Jaromíra Blažka. A mnoho dalších hezkých okamžiků bavily diváky i hráče samotné. Velké ocenění pro všechny.

 

Hráči nad 45 let (2×20 min., bilance po utkání 5-7-2):

Slavia Praha – Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 14. Luboš Kozel, 28. Pavel Řehák – 2. Martin Hašek.

Slavia: Juraj Šimurka – Miroslav Beránek, Jiří Jeslínek, Roman Janoušek, Jaromír Jindráček, Luděk Klusáček, Luboš Kozel, Jan Mareš, Pavel Medynský, Gustav Ondrejčík, Pavel Řehák, Jaroslav Šilhavý, Milan Šimůnek, František Veselý, Luboš Zákostelský.

Sparta: Jaromír Blažek – Aleš Bažant, Miloslav Denk, Martin Hašek, Michal Horňák, Josef Jarolím, Richard Margolius, Miroslav Mlejnek, Josef Obajdin, Marek Trval, Petr Vrabec, Daniel Zítka.

Pětatřicátníci (Internacionálové) a výše, to je nedávná minulost. U mnoha z nich i reálná současnost. Sparta, vědoma si minulých neúspěchů, chtě to vše otočit nasadila silné kalibry. Do brány Bičík, do obrany Hubschman a do středu Matějovský, vše aktivní ligisté. A k tomu spousta dalších výborných fotbalistů, nastupujících s cílem tentokrát zvítězit.

Také Slavia nastoupila s výbornými fotbalisty neprodala svou fotbalovou kůži lacino. Ani noví hráči Kalivoda, Šenkeřík či Hrdlička prohře nedokázali zamezit.

Brankář Vaniak podal jeden ze svých klasických ligových výkonů, předvedl několik akrobatických zákroků, zabránil jasným gólům, leč tentokrát to bylo málo. Pavel Kuka svými dvěma góly pouze snižoval vysoký výsledek a výhru Sparty 9:4.

 

Hráči nad 35 let (2×25 min., bilance po utkání 21-4-7):

Slavia Praha – Sparta Praha 4:9 (1:4)

Branky: 30. a 50.+1 Pavel Kuka, 21. Jaroslav Černý, 48. Zdeněk Šenkeřík – 15. a 31. Luděk Stracený, 12. Jiří Jarošík, 24. Marek Kincl, 25.+1 Tomáš Jun z pen., 27. Tomáš Čížek, 29. Jan Flachbart, 33. Lukáš Zelenka, 34. Václav Koloušek.

Slavia: Martin Vaniak – Jaroslav Černý, Lukáš Došek, Tomáš Hrdlička, Martin Hyský, David Kalivoda, Pavel Kuka, Martin Müller, Adam Petrouš, Karel Piták, Zdeněk Šenkeřík, Ivo Ulich, Stanislav Vlček.

Sparta: David Bičík – Tomáš Čížek, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Jiří Jarošík, Tomáš Jun, Marek Kincl, Václav Koloušek, Marek Matějovský, Jiří Novotný, Luděk Stracený, Vlastimil Vidlička, Lukáš Zelenka.

Všichni hráči dokázali, že fotbal stále dobře umí, mnozí se jím baví nadále na nižších úrovních. Hlavně však byla cítit radost ze hry, povedené akce, přihrávky a góly. Oslavou dvou týmů pražských S, jeho ikon z minulosti, ale i celého českého fotbalu, byla jistě nadšena i asi tisícovka diváků.

Josef Pešice by měl jistě radost, jaká skupinka kamarádů, či známých, dobrých fotbalistů mu složila upřímnou minutu ticha a vzpomínku, leč asi by byl, a oni též, mezi nimi.

Bylo to takové zvláštní, krásné setkání příznivců fotbalu, i naší fotbalové historie, na kterou si při pohledu na hráče často vzpomeneme. A rádi. Díky všem.

Je jen zvláštní, že účast současných trenérů, vedení obou týmů byla nulová. Že by je taková akce nezajímala? Nebo mají velké starosti s nákupy zahraničních posil, pro jarní část a “posílení” stávajících týmů. Jen Stanislav Vlček, vedoucí týmu Slavie, svou účast dokázal i na hřišti.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koreis, Vojtek nebo Homolka: televizní reportéři a bývalé opory Ocelářů tipují výsledek finále Extraligy

Do zahájení prvního finálového utkání v rámci Generali česká Play-off Tipsport Extraligy zbývá jen pár hodin. Zeptali jsme se známých osobností z hokejového prostředí, jak vidí finálovou sérii.

Slavia po sezoně 2018/19 vyprodala svůj tým, přesto slavila titul. Čeká ji nyní podobný příběh?

Pražská Slavia zažila v ročníku 2018/19 snovou sezónu. Obhájila titul a v Evropské lize se dostala až do čtvrtfinále, kde vypadla s londýnskou Chelsea. To v létě zapříčinilo odchod několika opor.

Blog: Velikost trenérů tvoří šampiony. Největší rozdíl v bitvě Ocelářů s Boleslaví stál na střídačkách

Vyvrcholení semifinálového dramatu mezi Oceláři z Třince a Bruslaři z Mladé Boleslavi bylo plné emocí. Logicky. V rozhodujícím sedmém zápase už jde úplně o všechno. Nejen o postup, ale taky o celkový výsledek celé sezóny.