Spojte se s námi


Fortuna liga

Sigma Olomouc reaguje na šokující protest fanoušků: Jako praktiky nejhorších mafiánů, cílená snaha rozhodit klub před koncem sezony

Sigma Olomouc v neděli přivítá na své půdě Jablonec, ještě v sobotu musela ale řešit velké nepříjemnosti. Fanoušci totiž dotáhli svůj protest do extrému a učinili krok, který se v našich končinách jen tak nevidí. Klub pochopitelně reaguje.

Publikováno

dne

Sigma Olomouc v neděli přivítá na své půdě Jablonec, ještě v sobotu musela ale řešit velké nepříjemnosti. Fanoušci totiž dotáhli svůj protest do extrému a učinili krok, který se v našich končinách jen tak nevidí. Klub pochopitelně reaguje.

Že na Hané nepanuje nejlepší atmosféra, to už je jasné nějakou dobu. Obyvatelům Olomouckého kraje několik let, zbytku republiky zhruba měsíc, tedy přibližně od momentu, kdy o situaci v tamním největším klubu promluvil poměrně hodně kriticky novinář Michal Kvasnica.

Tím odstartoval velký spor, v němž Sigma Olomouc čelí nejen Kvasnicovi, ale i jinému novináři Vlastimilu Blaťákovi, proti jehož nařčením se dokonce vedení klubu hodlá bránit soudně. Aby toho nebylo málo, tak přetekl pohár trpělivosti fanouškům. Ti začali protestovat i jinak, než že přestali chodit na zápasy.

Na stadionu i ve městě se začaly objevovat plakáty či transparenty kritické směrem k vedení klubu a volající po rezignaci jeho členů. Jenže marně. Sigma Olomouc navíc letitý nesouhlas příznivců se směrováním týmu víceméně ignoruje, minimálně sami fanoušci takový pocit mají.

Komunikace směrem k fanouškům ze strany klubu také není úplně ideální. A že by došlo k vyslyšení požadavků, to také ne. Zřejmě i proto se odhodlal ke kroku, který rozděluje fotbalovou veřejnost. Ta se nedokáže shodnout, nakolik je onen krok za hranou.

Sigma Olomouc reaguje na šílený krok fanoušků

V noci z pátku na sobotu někteří fanoušci učinili něco, co je v našich končinách a fotbalových poměrech nevídané. Před Andrův stadion umístili tři vepřové hlavy a rozlili krev. Krev dokonce nechybí ani na stadionu samotném, pošpiněn byl i nápis s názvem.

„Jsme šokovaní vulgaritou a agresivitou tohoto skutku, který připomíná sad jen praktiky těch nejhorších mafiánů. Nemohu se ubránit dojmu, že jde o cílenou snahu rozhodit náš klub v posledních kolech základní části sezony,“ stojí v prohlášení klubu na klubovém webu, pod nímž je podepsán člen představenstva Petr Konečný, tedy jeden z terčů kritiky fanoušků.

„My se ale nyní pevně koncentrujeme na zítřejší utkání s Jabloncem. Chci požádat naše fanoušky, aby nás přišli v co největším počtu podpořit v klíčovém utkání před tím, než vyzveme Slavii a Spartu. Naši hráči ani náš klub se nenechají zastrašit!“ dodal Konečný.

Mimo to v prohlášení stojí, že incident řeší Policie ČR, v níž má klub plnou důvěru a věří, že brzy přijde s výsledky svých zjištění.

Zdroj: SK Sigma Olomouc, Michal Kvasnica

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.