Spojte se s námi


Fortuna liga

Není to už moc? Sigma Olomouc nadále čelí protestům fanoušků, Andrův stadion od krve, tři vepřové hlavy před vchodem. Jak reaguje veřejnost?

Sigma Olomouc zažívá hrozivé období. Jestliže ještě na podzim pomýšlela na první šestku, aktuálně to vypadá, že bude ráda, když neskončí ve skupině o záchranu. Navíc dochází trpělivost fanouškům. Jejich dlouhodobá kritika vedení klubu nebyla vyslyšena a tak nyní zacházejí do extrému. Co na to veřejnost?

Publikováno

dne

Sigma Olomouc zažívá hrozivé období. Jestliže ještě na podzim pomýšlela na první šestku, aktuálně to vypadá, že bude ráda, když neskončí ve skupině o záchranu. Navíc dochází trpělivost fanouškům. Jejich dlouhodobá kritika vedení klubu nebyla vyslyšena a tak nyní zacházejí do extrému. Co na to veřejnost?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jaro je tu, nicméně na Andrově stadionu jsou teploty pod bodem mrazu, kdyby se měřilo podle nálady a atmosféry okolo fotbalového klubu Sigma Olomouc. Tým nemá ideální výsledky, předváděný projev je mizerný a navíc se řeší nejrůznější kauzy spojené s vedením klubu.

Vše začalo některými vyjádřeními novináře Michala Kvasnici, na což Sigma Olomouc reagovala otázkami, na které chtěla odpověď. V ten moment jako kdyby si vedení klubu podepsalo ortel, jelikož novinář Deníku Sport odpověděl, což ale klubu nestačilo, byť v odpovědích byly nelichotivé věci.

Aby toho nebylo málo, tak Kvasnicu podpořil investigativní novinář Vlastimil Blaťák, který na serveru Hanácké Noviny zveřejnil další informace, které nevyznívají pro vedení klubu vůbec dobře, byť se hodlá Sigma bránit právní cestou.

Vzhledem k informacím, které se dostaly na veřejnost a o nichž se v Olomouci dlouhodobě mezi fanoušky šušká, se odhodlali k protestům fanoušci. Začali mírně, polepovali stadion plakáty, rozmisťovali po městě transparenty vyzývající vedení k rezignaci. Marně.

Trpělivost ale došla. Po zhruba 15 letech nespokojenosti s vedením se někdo odhodlal k radikálnímu kroku.

Sigma Olomouc musí řešit problém s fanoušky. Co na to veřejnost?

V sobotu ráno se před vstupem do Androva stadionu objevilo nečekané překvapení. Tři vepřové hlavy, spousta krve nejen na chodníku, ale i na vchodu do útrob olomouckého chrámu. Pošpiněno krví bylo i jméno stadionu.

Fotografie zveřejnil právě novinář Michal Kvasnica, pod jehož příspěvkem se rozjela zajímavá diskuse. Podle spousty fanoušků a diskutujících je toto jednání fanoušků hodně za hranou. Situaci odsuzuje nejen on, ale také například expert Zdeněk Folprecht, novinář Luděk Mádl či mnoho fanoušků.

„Ale přijde vám řízení Sigmy nějak pozitivní? Minář vede ten klub od 10 k 5, nikterak ho netrápí ani to, že na fotbal skoro nikdo nechodí. Chápu, že skalní fanoušky to už vytáčí. V zahraničí se to děje občas také. Vnímám, že se tam dělají různé bojkoty už delší dobu, úplně nezabírají. Chování, hlavně pak pana Mináře k hráčům a trenérům úplně neberu jako korektní také. Chápu, že „přezbrojili“ i fanoušci,“ chápe pro změnu radikální protest Michal Janďourek.

„Na jednu stranu, tohle je extrém, který by se fakt neměl dít. Posouvá nás někam hodně na Balkán či Kavkaz s podobnými metodami. Na druhou stranu, pokud všechny jiné civilizované formy tlaku na vedení úplně selhaly, tak mě možná nepřekvapuje, že se někomu v hlavě zrodí tohle,“ vyjádřil se pro změnu fanoušek Filip.

Zdroj: Michal Kvasnica, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.