Spojte se s námi


Fortuna liga

Sigma Olomouc v problémech. Na kauzy konečně reagují i fanoušci, kteří se sjednotili a mají pro vedení klubu jasný vzkaz i požadavky

Sigma Olomouc se kromě výsledkové krize dostala i do jiných problémů. V těch už je tedy delší dobu, nicméně konkrétní informace včetně nejrůznějších důkazů lezou na povrch až v posledních dnech. Fanoušci dosud dávali svou nespokojenost transparenty na zápasech, nicméně nyní už se vyjádřili i jinak.

Publikováno

dne

Sigma Olomouc se kromě výsledkové krize dostala i do jiných problémů. V těch už je tedy delší dobu, nicméně konkrétní informace včetně nejrůznějších důkazů lezou na povrch až v posledních dnech. Fanoušci dosud dávali svou nespokojenost transparenty na zápasech, nicméně nyní už se vyjádřili i jinak.

Na Hané panuje v posledních dnech velmi napjatá atmosféra. Důvod je prostý. V momentě, kdy se Sigma Olomouc ohradila proti několika nařčením ze strany novináře Deníku Sport Michala Kvasnici, se začaly dít věci.

Což o tom. Chtít odpovědi není špatné. Nicméně Kvasnica dodal odpovědi, promluvil o mnoha nejrůznějších kontroverzích a vedení místo toho, aby přijalo kritiku, se pro fanoušky i experty nepochopitelně znovu ohradilo.

V reakci na to přispěchal s naprosto jinou palbou, ostrými náboji, chtělo by se říct, server Hanácké noviny, konkrétně pak žurnalista Vlastimil Blaťák. Před pár dny navíc přinesl další zajímavé informace.

Fanoušci od té doby reagovali poměrně chabě. Sice na zápasy nosili různé transparenty, kde kritizovali vedení. Občas skandovali ohledně konce členů ve vedení klubu, nicméně nebylo to nic až tak zásadního.

Nedávno došlo k polepení Androva stadionu v podobném duchu. Nyní už ale přímo fanouškovský server Sigmaolomouc.cz přišel s vyjádřením hned několika sjednocených skupin.

Sigma Olomouc? Fanoušci si mají na co stěžovat

Fanoušci klubu v prohlášení přesně pojmenovali, co jim vadí. V reakci na výše zmíněné zprávy z médií si stěžují na výrazný odliv partnerů a sponzorů, když ani pro lokální firmy a podnikatele není Sigma Olomou dostatečně zajímavá.

Mimo to poukázali na výprodej veškerého majetku či „podivnou“ vlastnickou strukturu klubu, která je pro leckoho nečitelná a netransparentní.

Nespokojenost ovšem panuje i na sportovním poli. Přeci jen to není tak dávno, co Hanáci zažili dva sestupy, za posledních patnáct let se jen jednou ukázali v předkole evropských pohárů a jako nevyhovující se jeví i práce s vlastními odchovanci, kteří najednou hrají prim v jiných klubech.

„A hlavně absolutní ztráta důvěry veřejnosti. Sigma už skoro nikoho nezajímá, nebo lidé vnímají jen spoustu negativ, které se k ní pojí. Důkazem jsou čím dál prázdnější tribuny, když mimo zápasy s pár top soupeři je reálná návštěvnost v lize max. 2000 fanoušků,“ stojí v prohlášení mezi zmíněnými problémy.

Podle fanoušků si Sigma Olomouc navíc neváží vlastní historie a hráčských legend, mimo to prý ignoruje kritiku fanoušků.

Chceme konec vedení, shodují se příznivci

Na závěr svého prohlášení fanoušci umístili hned čtyři své základní požadavky. Tím prvním je odchod hlavních viníků současného stavu, konkrétně Petra Konečného, předsedy představenstva a.s., Ladislava Mináře, sportovního manažera a místopředsedu představenstva a.s., Jiřího Ficnera, finančního manažera a místopředsedu představenstva a.s., či Martina Majora, člena výboru a dozorčí rady klubu.

Po vedení klubu požadují fanoušci aktivní hledání potenciálního budoucího silného partnera, který do klubu vstoupí jako majitel, mecenáš či sponzor. Požadavky však mají i na město Olomouc, a to aktivní zájem o dění v klubu.

Na závěr by si příznivci rádi vydobyli vstup fanoušků do spolku SK Sigma Olomouc MŽ, z.s., aby mohli být lidé ve vedení klubu kontrolovaní a odvolatelní.

Zdroj: Sigmaolomouc.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.