Senátor Ivo Valenta přestává sponzorovat fotbalové Slovácko. Vrátí se zpět, až bude potřebovat voličské hlasy?

V době, kdy se klub z Uherského Hradiště zachránil v první lize, končí Valentův Synot Holding s podporou tohoto klubu. Zajištění rozpočtu na příští sezónu se tak vedení týmu z nejmenšího ligového města v Česku značně komplikuje.

Zdroj: slovacky.denik.cz

Majiteli holdingu a současný senátor nikdo nemůže upřít, že má v srdci slovácký region a udělal pro něj mnoho dobrého a podnětného. Sám stál u zrodu celorepublikově proslulých Slavností vína a otevřených památek, v samotném městě a okolí postavil nebo zrenovoval mnoho budov a zasloužil se také o vznik FC Slovácka. Ukončení podpory klubu však znamená pro uherskohradišťský fotbal velkou ránu, přestože se již dnes nejedná o jeho nejvýraznějšího sponzora.

Samotný senátor zdůvodňuje ukončení podpory klubu zákonnými omezeními pro provoz jeho loterijní společnosti a vysokým zdaněním. I tak však firma stále hlásí zisk v řádech miliónů korun ročně. Odchod Iva Valenty z fotbalového Slovácka tak jeho příznivce minimálně mrzí. Přece to byl on, kdo tento klub spolu se svým otcem Miroslavem Valentou založil. Kdo tehdy dal dohromady do té doby dva nesmiřitelné rivaly na život a na smrt, Slováckou Slavii a Jiskru Staré Město. Vznikl tak klub, se kterým prožil dobré i zlé až do úplatkářské aféry, po kterém se z vedení klubu oficiálně vytratil. I přes kontroverzní minulost tak má na současném stabilním stavu klubu také on velkou zásluhu.

Modrobílí mají vynikající mládež a z prodeje svých odchovanců také částečně financuje svůj chod. Ovšem i péče o talenty stojí nemalé finanční prostředky. Proto měl senátor zůstat alespoň u podpory fotbalové akademie. Ostatně nejen fotbalové Slovácko vděčí nynějšímu senátorovi za mnohé. Hlasy místních ho tak v roce 2014 vynesly až do Senátu, úplným ukončením financování klubu však mnoho svých příznivců zklamal. Další volby na místo uherskohradišťského zástupce v horní komoře parlamentu budou již za rok a kdo ví, zda do nich senátor své rozhodnutí ještě nepřehodnotí.

Jak říká ředitel Slovácka Petr Pojezný, klub se bude snažit nepříjemnou situaci řešit a zkusí sehnat chybějící prostředky z jiných finančních zdrojů, i když to bude jistě velmi těžké. Problémem však zůstanou především chátrající areály, ve kterých se připravuje mládež.

Zdroj: slovacky.denik.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.