Spojte se s námi


Chance Liga

Šádek: Slova Sparty o porušení Tvrdíkova slibu? Překvapilo nás to, k žádné dohodě nedošlo

Mezi Slavií a Spartou to vře. Nejen na hřišti, ale i v kancelářích. Generální ředitel Sparty František Čupr ve čtvrtek uvedl, že Jaroslav Tvrdík porušil slib, proti tomu se však šéf Slavie ohradil a v pátek jeho verzi potvrdil i majitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Publikováno

dne

Mezi Slavií a Spartou to vře. Nejen na hřišti, ale i v kancelářích. Generální ředitel Sparty František Čupr ve čtvrtek uvedl, že Jaroslav Tvrdík porušil slib, proti tomu se však šéf Slavie ohradil a v pátek jeho verzi potvrdil i majitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Slavia a Sparta to jsou odvěcí rivalové. Jenže v poslední době to vypadalo, že se snaží spolupracovat na zlepšení podmínek v českém fotbale. Vytvořila se tak skupina V4, která měla za úkol prosadit klíčové změny.

Členy této skupiny byly ty největší kluby u nás, tedy Sparta, Slavia, Plzeň a Baník. Jmenovitě tedy Čupr, Tvrdík, Šádek a Brabec, to byli bossové klubů, kteří společně jednali.

Když se vybíral nový ligový výbor, přišel však první rozkol. Generální ředitel Sparty František Čupr totiž uvedl, že Tvrdík porušil svůj slib a místo mladší krve nominoval do výboru sám sebe.

„Vedli jsme diskuse o tom, že bychom tyto funkcionáře, kteří odpracovali tendr na televizní práva, nominovali i do Ligového výboru. Chtěli jsme do výboru nasadit novou krev. Pak přišel ale pan Tvrdík s tím, že nominaci za Slavii dává sobě.

Plzeň ji pak dala panu Šádkovi a Baník panu Brabcovi. My jsme proto požádali Dušana Svobodu, aby ve výboru setrval,“ vysvětloval Čupr pro Sport.cz proč Sparta nominovala do výboru velmi kritizovaného Svobodu.

„Nejsem si vědom toho, že by někdy byl předjednán jiný typ ‚lidí‘. Řada klubů nás vyzvala, abychom reformy a změny, které jsme začali, osobně dokončili. Má to logiku a souhlasím s tím. Není v pořádku, když jsou reformy ligy připravovány lídry V4 mimo strukturu a naši lidé pro ně jen hlasují v Ligovém výboru, ohradil se proti Čuprově „nařčení“ Tvrdík.

Plzeň a Baník na straně Tvrdíka

A verzi sešívaného bosse následně potvrdili i další velcí muži českého fotbalu a členové V4, majitelé Viktorie Plzeň a Baníku Ostrava, Adolf Šádek s Václavem Brabcem.

„Na úrovni klubů jsme diskutovali řadu variant složení a personálního obsazení výboru, nicméně nikdy nedošlo k nějaké finální pevné dohodě. Proto nás velmi překvapilo, že se objevily informace o porušení dohod,“ shodli se Šádek s Brabcem v rozhovoru pro Plzeňský Deník.

Zdroj: Plzeňský Deník, Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.