Reklama

Rýsuje se nový majitel Viktorie Plzeň! Nejblíže jsou Američané, zájem má i subjekt z arabského světa

Viktoria Plzeň nezůstane v rukou Adolfa Šádka příliš dlouho. Nynější stoprocentní vlastník totiž shání strategického majitele, který by měl být oznámen již na konci tohoto roku. O kom se mluví nejvíce?

Nový majitel plzeňské Viktorie se pomalu začíná rýsovat. Jasno by mělo být do konce roku a jde o poměrně zajímavé jména.

Dle deníku Sport se o Viktorii zajímají čtyři uchazeči. Konkrétněji americká rodina Platekových, společnost Genius Sports, švýcarský kapitál s Františkem Chvalovským a subjekt z arabského světa.

Favoritem je rodina Platekových, která v Evropě vlastní italskou Spezii, dánské Sönderjyske a portugalský tým Casa Pia.

Na záda jí šlape společnost Genius Sports, která má americký kapitál. Obě společnosti již Viktorii několikrát navštívily.

Nyní údajně probíhá kontrola hospodaření klubu, jeho pohledávek a závazků. Den prodeje se ale nezadržitelně blíží. Jakou částku bude muset nový majitel zaplatit?

Deník Sport mluví o částce okolo 8 milionů eur, což je “pouze” něco málo přes 200 milionů korun. Samotný provoz klubu ale vyjde na několikanásobek ročně.

V klubu chce Adolf Šádek, současný majitel, pokračovat i poté, co jej již nebude vlastnit.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. No aby nám tady nový majitel Plzně nevybudoval malý Český Salcburk nebo Lipsko 😊 Při kvalitnim vedení klubu a finanční injekcí v 1. sezoně 150 mil.kč do hráčského kádru by to asi problem nebyl……. Česká liga by tím jen získala mít 3 opravdu kvalitní finančně silné týmy hrající každoročně skupiny Evropských poháru kde by sbírali body do Českého koeficientu…… Sparta by měla rychle pracovat na tom aby v zimní přestávce přivedla vytipované posily ( hráče ne starší 23 let) dřive než je zkoupí nový majitel Plzně připadně Slavie ( tam prý záleží zda postoupí ze skupiny EL poté by měli přivést udajně 2 velmi kvalitní mladé posily ) .

 2. Pokud to skutečně bude americký majitel a nebude to nějaký jouda, tak Plzeň bude mít mnohem lepší vyhlídky, než Slavia s číňany… Kdo by to před nějakou dobou řekl. A může to být nejvíce západní klub v tom dobrém slova smyslu, nejen na mapě. opět, kdo by to před nějakou dobou řekl….

 3. Bylo by zapotřebí Pražákům pořádně konkurovat! Pro nezaujatého fandu jen dobře!
  Ale na druhou stranu, je to pravda? Kde by se našel takovej vůl?:-)))

 4. Chvalovský prodal Blšany Švýcarům i s Masokombinátem a nyní se rozhodl koupit Plzeň.Účetního mu bude dělat Klausova Externí Ekonomická společnost,sportovním ředitelem bude Horník,Berbr bude zmocněnec pro styk s rozhodčími,Peltův Jablonec bude farmou Plzně,jako Salzburk Lipsku.Šádek bude trávníkář v DoosanAréně a Damková bude tisková mluvčí pro styk s FIFA a UEFA.Limberský bude fungovat,jako služební šofér Chvalovského přes víkend a v týdnu ho bude vozit Krmenčík,kterému končí hostování ve Slávii.

 5. Stačí znovu angažovat Berbra , nebo oni už ho vlastně už zase podle průběhu hry mají , takže další partnerů netřeba .

 6. Aby se Češi z. Ameriky. Neposlali, co pro vás. Kdy. Ti. Vaši. Jenkys. Udělali,,
  Krom toho. Že 1918.nechteli.vznik. ČSR,

  A. Jako. Slovanů. Nikdy nebudete brání. Jim rovni, kor. Bavorakum, ale. Kouřit. Umíte, že, ,

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené