Spojte se s námi


Fotbal

Rozlosováno! Na koho Sparta narazí ve 2. předkole Ligy mistrů? Možný výjezd na Island nebo slavný celek z Irska

Pražská Sparta v minulém soutěžním ročníku obhájila mistrovský titul, vyhrála domácí pohár a zaznamenala slušnou jízdu napříč pohárovou Evropou. Díky prvnímu místu v lize si v příští sezóně znovu zahraje předkolo Ligy mistrů. Na koho může narazit?

Publikováno

dne

Pražská Sparta v minulém soutěžním ročníku obhájila mistrovský titul, vyhrála domácí pohár a zaznamenala slušnou jízdu napříč pohárovou Evropou. Díky prvnímu místu v lize si v příští sezóně znovu zahraje předkolo Ligy mistrů. Na koho může narazit?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Šest zápasů. Přesně tolik toho Sparta musí zvládnout, pokud se chce v příštím soutěžním ročníku kvalifikovat do hlavní fáze nejprestižnější fotbalové klubové soutěže na světě.

Do té doby se však letenští musejí vypořádat s citelnými ztrátami a jednoduše se připravit na novou sezónu. Do ní totiž v rudém dresu už nezasáhne kapitán Ladislav Krejčí, zájem je také například o Veljka Birmančeviče. Velkou ztrátou aktuálně je také odchod Briana Priskeho do Feyenoordu.

Každopádně zpět k Lize mistrů. Její hlavní fázi si Sparta naposledy zahrála v ročníku 2005/06. Letos jsou letenští nasazeni do druhého předkola, přičemž UEFA před losováním rozdělila účastníky mistrovské části do tří skupin.

Sparta figurovala ve skupině číslo 2, čímž se jí zúžil výběr na čtyři dvojice z prvního předkola. Los nakonec úřadujícímu mistrovi Fortuna ligy přisoudil vítěze souboje mezi Vikingurem Reykjavík a Shamrockem Rovers.

Ve hře byl například kosovský celek Ballkani, se kterým se v minulosti střetla například Slavia Praha. Ta mimochodem vstoupí do kvalifikace ve 3. předkole nemistrovské části.

Sparta favoritem, jak jsou na tom její možní soupeři?

Je tedy jasné, že podle výše zmíněného losu bude jasným favoritem Sparta. Co se soupeřů z této dvojice prvního předkola týče, Vikingur je sedminásobným islandským šampionem, jenž slavil zisk titulu ve dvou z posledních tří sezón.

Klub Shamrock Rovers naopak v současné době dominuje irské nejvyšší soutěži, když vyhrál už čtyři tituly v řadě. Zkušenost s českými týmy na rozdíl od Vikinguru už má. V sezóně 2017/18 nestačil ve druhém předkole Evropské ligy na Mladou Boleslav, no a v 70. letech dvakrát prohrál s ostravským Baníkem.

Zdroj: AC Sparta Praha, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.