Spojte se s námi


Chance Liga

Je to oficiální! Sparta získala novou posilu ze Švédska. Realizační tým posílí perspektivní kouč, který už ví, jak chutná úspěch

Sparta půjde do nového soutěžního ročníku značně obměněná. Jejím novým hlavním koučem po odchodu Briana Priskeho se stal Lars Friis, jenž se nyní dočkal nového asistenta. Realizační tým posiluje dánský kouč Jens Askou.

Publikováno

dne

Sparta půjde do nového soutěžního ročníku značně obměněná. Jejím novým hlavním koučem po odchodu Briana Priskeho se stal Lars Friis, jenž se nyní dočkal nového asistenta. Realizační tým posiluje dánský kouč Jens Askou.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Brian Priske už je oficiálně ve Feyenoordu a jeho nástupcem se v roli hlavního trenéra na Letné stal dosud asistent Lars Friis. Tedy člověk, který v roli asistenta pomáhal hlavnímu stratégovi nejen na cestě k obhajobě mistrovského titulu.

Po odchodu Priskeho a jednoho z jeho asistentů Lukase Babaloly do Rotterdamu tedy bylo jasné, že někdo musí zaplnit prázdné místo v rámci trenérského štábu letenských.

Sparta oznámila nového asistenta

A aniž by to kdokoliv čekal, oznámila Sparta v sobotu odpoledne velkou novinku. Klub totiž v té době započal jednání s IFK Göteborgem. Důvodem byl jeho dosavadní kouč Jens Askou, který měl ve švédském klubu smlouvu ještě do prosince roku 2026.

Kvůli transferu do Sparty se ale dohodl na rozvázání spolupráce, načež Sparta mohla jeho stěhování do Prahy v úterý odpoledne potvrdit oficiální cestou.

Úřadující šampion Fortuna ligy o tom informoval na svém klubovém webu. Kromě toho ale také potvrdil, že Askou bude mít na starosti defenzivu.

Švédský celek už o víkendu oznámil, že jednačtyřicetiletý kouč míří na Letnou. Jelikož ale Sparta v té době ještě nic oficiální cestou nedotáhla, oznámila novou posilu do realizačního týmu až v úterý.

Fanoušci Göteborgu z toho nadšení nejsou. Letenští to mají naopak. Askou má teprve 41 let, zaměřuje se na defenzivu. Jako hlavní trenér už vedl Vendsyssel či Tórshavn, s nímž ovládl ligu i pohár na Faerských ostrovech. AC Horsens pak dovedl k vítězství ve druhé dánské lize.

Zdroj: AC Sparta Praha, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.