Spojte se s námi


Fortuna liga

Priske coby kouč Sparty? Je neflexibilní a chaotický, kritizuje jej bývalý svěřenec, jenž si zahrál i za Manchester United

Brian Priske přivál do Sparty vlnu pozitivity a impuls, který pražskému celku chyběl. Projevuje se to i na výkonech týmu, který v přípravě prohrál pouze jediný duel. Nicméně ze zahraničí přišla nepříliš lichotivá zpráva.

Publikováno

dne

Brian Priske přivál do Sparty vlnu pozitivity a impuls, který pražskému celku chyběl. Projevuje se to i na výkonech týmu, který v přípravě prohrál pouze jediný duel. Nicméně ze zahraničí přišla nepříliš lichotivá zpráva.

Priske a Sparta? Zatím to vypadá dobře

Nikdo to nečekal. Když Sparta oznámila coby nového kouče Briana Priskeho, sklidilo vedení chválu za to, jak dokázalo před novináři tento podpis ututlat. Podpis mimo to vzbudil pozitivní ohlasy a budí je doposud.

A nelze se příliš divit. Ve videích z tréninků vše působí velmi dobře. Navíc ani přípravu nezahájili letenští vůbec zle. Naopak. Z čtyř klání prohráli jediné. Na úvod porazili Duklu 2:1, následně si poradili 3:0 s Opavou a 2:0 s chorvatskou Rijekou.

První prohra přišla až v sobotu, když po poměrně bezradném výkonu nestačili Priskeho svěřenci na rakouský Wolfsberger a padli v poměru 0:1.

Nejednotné reakce v zahraničí, nyní kritika od bývalého svěřence

Z Dánska na nového trenéra Sparty nepřišlo prozatím nic špatného, z Belgie ale přichází stále jiné informace. V první řadě se Priske soudí s Antverpami ohledně neuhrazených financí a žádá jejich vyplacení. Klub se ovšem brání i tím, že Priske údajně se Spartou podepsal kontrakt příliš brzy a pražský celek měl uhradit odstupné.

Nyní si navíc na bývalého kouče Antverp postěžoval Ritchie De Laet, jenž si v minulosti zahrál pod Sirem Alexem Fergusonem v Manchesteru United. „V minulé sezoně jsem ještě ani ve čtvrtek nevěděl, na jakém postu budu o víkendu vlastně hrát,“ cituje jej belgický server GVA.

„Priske měl jasný přístup k taktice. Tady je míč, jen musíte být dost dobří, abyste vše dokázali. Tento přístup způsobil v našem týmu chaos,“ dodal De Laet pro server Voetbal Nieuws.

Belgický obránce si mimo jiné postěžoval na to, že Priske šel do všech zápasů se stejným herním plánem a kromě toho, že působil chaos, byl také neflexibilní, což zkrátka v Belgii fungovat nemůže.

Nyní Antverpy vede legendární Mark Van Bommel, u nějž si De Laet pochvaluje jasné a konkrétní pokyny. Nizozemec si navíc prý neustále vyžaduje maximální koncentraci a stále se o ní u všech hráčů přesvědčuje.

„Je jasně vidět, že Van Bommel hrál na absolutním vrcholu a spolupracoval s nejlepšími trenéry na světě. Je to úplný opak toho, co jsme zažili v minulé sezoně,“ dodal belgický obránce.

Zdroj: AC Sparta Praha, GVA, Voetbal Nieuws

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.