Preview: Fotbalový svátek v Praze! Vyšlápne si doma Slavia na Borussii Dortmund?

Střet dvou podobných herních stylů mohou očekávat fanoušci domácí Slavie Praha a hostující Borussie Dortmund ve druhém kole zápasů skupiny F. Kdo se na konci utkání bude radovat?

Zdroj: slavia.cz

Že to favorizovaný Dortmund nebude mít se Slavií jednoduché, o tom napověděl již úvodní zápas úřadujícího mistra FORTUNA:LIGY na stadionu Interu Milán. Tam sešívaní až do samotného závěru střetnutí drželi naději na zisk všech tří bodů, nakonec se italskému týmu podařilo vyrovnat na konečných 1:1.

V domácí soutěži nemá Slavia konkurenci, o tom hovoří i statistika týkající se počtu obdržených gólů. Brankář Kolář totiž hned 12x z posledních 15 soutěžních zápasů udržel čisté konto! A pokud bude mít svůj den, může střelce Dortmundu výrazně potrápit.

Dortmund však může kontrovat opačnou statistikou – jeho hráči se neprosadili gólově pouze v Barceloně, jinak ve všech zápasech alespoň 1 gól vstřelili. 9 zápasů, 21 gólů, bilance vůbec ne špatná. Slavie se musí mít na pozoru.

Pokud bychom kluby chtěli srovnávat, sluší se říci, že finanční možnosti německého týmu jsou mimo českou realitu. Hodnota sestavy Slavie Praha čítá 42 milionů eur, Borussia se pyšní kádrem v hodnotě 634 milionů eur! Bude to tedy, jako v Miláně, opět souboj Davida s Goliášem.

Co se týká předpokládaných sestav, Slavia tu svou z Milána pravděpodobně měnit nebude, pokud nedojde k neočekávaným zraněním v předzápasovém rozcvičení. Stav Hovorky s Kúdelou je však nejistý, rozhodne se těsně před zápasem, Traoré je zraněný.

Dortmund pracuje s možností, že jim bude chybět hned trojice hráčů – Hitz, Morey a Schulz. Na kraj obrany se může vrátit Piszczek. Zcela jistě nebude na hřišti útočník Alcacer, stoper Hummels se vrací po zranění.

Zda se Borussia oklepe z nepříliš přesvědčivého vstupu do Bundesligy, anebo naopak Slavia bude pokračovat ve skvělých výkonech, mohou diváci sledovat buď přímo na stadionu či na sportovních kanálech televize O2. Zápas začíná v 18:55.

Tip na sázení | Neprohra domácích v kurzu 1,9

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..