Spojte se s námi


Fortuna liga

Potvrzeno! Lukáš Hušek přestoupil z Leicesteru do Sparty

Publikováno

dne

Už ve středu odehrál za B-tým Sparty první zápas. Lukáš Hušek nastoupil na druhý poločas v utkání zimní Tipsport ligy proti Varnsdorfu. Devatenáctiletý stoper, který přichází z Leicesteru, se stává kmenový hráčem letenského celku. Podepsal smlouvu na tři a půl roku.

zdroj: sparta.cz

Sportovní ředitel Sparty a klubová ikona Tomáš Rosický avizoval, že shání stopera, ale Hušek je spíše hráč do budoucna. Proto se také bude připravovat s B-týmem.

„Lukáš se nadále musí zlepšovat ve všech herních činnostech. Na začátku bude působit pod vedením trenéra Václava Kotala, který nadále rozvine jeho potenciál,“ řekl o Huškovi Rosický.

„Je to urostlý, fyzicky vybavený obránce s dobrou rozehrávkou oběma nohama. Svou perspektivu a talent potvrzuje v reprezentačním výběru do 20 let, kde podává dobré výkony,“ dodal Rosický.

Nevlastní bratr někdejšího sparťana Luboše Huška zamířil do Leicesteru už v patnácti letech. Po dovršení šestnáctých narozenin podepsal s předním týmem anglické ligy profesionální smlouvu. Po třech a půl letech na ostrovech se nyní vrací zpět do Česka.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.