Spojte se s námi


Euro 2024

Petr Fousek promluvil po losu na EURO 2024. Jaký je cíl a jak to vypadá s novým trenérem?

Názor předsedy FAČR Petra Fouska na složení skupiny.

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace se v sobotu večer dozvěděla složení své skupiny na EURO 2024. Tomáš Souček a spol. mají ve skupině Portugalsko a Turecko. Na jméno třetího soupeře si budeme muset ještě počkat, protože se bude jednat o vítěze barážové větve „C“.

Portugalsko, Turecko, Česko a jeden ze čtveřice Gruzie, Lucembursko, Řecko, Kazachstán. Takovou podobu má skupina F. Česká reprezentace začne svou cestu turnajem 18. června 2024, kdy se v Lipsku utká s Portugalskem.

Nejdříve pro ČT sport zhodnotil los kapitán Tomáš Souček. Přímo u losu v Hamburku byl přítomen předseda FAČR Petr Fousek. Co si myslí 61letý funkcionář o složení skupiny?

„Myslím, že to mohlo být mnohem horší, jsem spokojen a určitě se musíme pokusit o osmifinále,“ uvedl Fousek v rozhovoru pro ČT sport.

„Portugalsko je pochopitelně favorit, známe ho z Ligy národů, s Tureckem jsme hráli nedávno přátelské utkání. Z play-off, tam je otázka, jak to celé dopadne, teď se zlepšuje Řecko, tak uvidíme. Bude se rozhodovat na hřišti, ale myslím, že los je pro nás přijatelný. „

Fousek také doufá, že se čeští fotbalisté dočkají podpory na tribunách: „Lipsko je blízko. Myslím, že fanoušci mají lákadlo. Hamburk je sice o něco dál, ale ti soupeři jsou zajímaví, a navíc tam bude vrcholit skupina, takže v každém případě je tady krásná nabídka.“

Jak to vypadá s hledáním trenéra?

Pro účely vybrání nového kouče byla vytvořena pracovní skupina, která má výkonnému výboru předložit konkrétní jména. Členy této skupiny jsou kromě Petra Fouska také Jiří Šidliák a Jan Richter (místopředsedové výkonného výboru), Adolf Šádek (člen výkonného výboru) a technický ředitel FAČR Erich Brabec.

„Jednání se samozřejmě vyvíjejí, nejenom v té pracovní skupině, ale i ve sportovní radě a v diskuzích s technickým ředitelem. Já myslím, že to nebude dlouho trvat,“ prozradil předseda Fotbalové asociace České republiky.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené