Spojte se s námi


Fotbal

Kapitán Souček reaguje na los EURO 2024! Jak zhodnotil své nadcházející soupeře?

Česká fotbalová reprezentace zná své soupeře na nadcházející EURO 2024, které se odehraje v Německu. Českému týmu byly nalosovány týmy Portugalska, Turecka a poslední soupeř vzejde z barážových utkání. Jak na své soupeře reagoval kapitán týmu Tomáš Souček?

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace zná své soupeře na nadcházející EURO 2024, které se odehraje v Německu. Českému týmu byly nalosovány týmy Portugalska, Turecka a poslední soupeř vzejde z barážových utkání. Jak na své soupeře reagoval kapitán týmu Tomáš Souček?

Česká fotbalová reprezentace zná své soupeře na EURO 2024

Portugalsko, Turecko a jeden z čtveřice Řecko, Lucembursko, Gruzie a Kazachstán. To je trojice soupeřů na nadcházející EURO 2024, které v létě hostí Německo. Rozhodl o tom sobotní los UEFA, který se konal od 18 hodin v Hamburku.

První zápas odehraje česká fotbalová reprezentace 18. června v Lipsku s favorizovaným Portugalskem. Další dvě utkání pak odehraje Česká republika na stadionu v Hamburku, nejprve s vítězem baráže a skupinu uzavře zápasem s Tureckem.

K losu se pro Českou televizi kromě předsedy FAČR Petra Fouska vyjádřil i kapitán českého týmu Tomáš Souček. Ten se výbornými výkony zasloužil o postup na závěrečný turnaj v Německu a v posledních týdnech srší parádní formou.

Jak na ně reagoval kapitán českého týmu Tomáš Souček?

„Největší spokojenost je s tím, že hrajeme první zápas doma s Lipskem,“ uvedl Souček na místo konání prvního utkání s Portugalskem. „Pro Čechy asi nejlepší stadion, kde to mohlo být. Je to blízko, takže cítím, že tam bude obrovská podpora.“

„A co se týče týmů, tak dva moc dobře známe,“ připomněl nedávnou konfrontaci s oběma týmy z prvních dvou košů. S Tureckem i Portugalskem máme totiž poměrně nedávnou zkušenost. Přesně před rokem jsme v přátelském utkání prohráli s výběrem Turecka po výsledku 1:2. V lize národů jsme pak nestačili na Portugalce, kteří nás na Letné sestřelili čtyřmi brankami.

„Nebyly to zrovna podařené zápasy, hlavně tedy výsledkově. Ale o to větší motivaci teď máme. Je to pořád parta v čele s Cristianem Ronaldem a dalšími, tak se na ně o to více připravíme. A věřím, že i když je to úvodní zápas, tak je to o to větší šance pro nás uspět,“ vyjádřil se na adresu Portugalců.

„Turecko poslední roky jede na lepší éře a mají plno nových mladých hráčů, takže si myslím, že to bude hodně složitý tým. Ale věřím, že máme na to s nimi uspět a jsem rád, že si to s nimi rozdáme,“ zhodnotil tým Turecka.

A koho by si přál z čtveřice týmů, kteří se o účasti na EURO střetnou v baráži? „Za mě je největší favorit Řecko, ve kterém hraje i můj spoluhráč, takže s tím se o tom zítra určitě pobavíme,“ připomněl Mavropanose Konstantinose, který hraje se Součkem ve West Hamu.

Zdroj: Česká televize, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.