Spojte se s námi


Euro 2024

EURO 2024 zná složení základních skupin. S kým se utká Česká republika? První duel odehraje reprezentace v Lipsku

Sice se o víkendu hrál klubový fotbal, nicméně sobotní podvečer patřil tomu reprezentačnímu. V německém Hamburku se totiž losovaly základní skupiny závěrečného turnaje EURO 2024, které se uskuteční právě v Německu. Na turnaji nebudou chybět ani Česká republika a Slovensko. Jak jim byl los nakloněn?

Publikováno

dne

Sice se o víkendu hrál klubový fotbal, nicméně sobotní podvečer patřil tomu reprezentačnímu. V německém Hamburku se totiž losovaly základní skupiny závěrečného turnaje EURO 2024, které se uskuteční právě v Německu. Na turnaji nebudou chybět ani Česká republika a Slovensko. Jak jim byl los nakloněn?

V pátek večer se v Hamburku hrálo městské derby mezi tamním St. Pauli a HSV, v sobotu se pak německé město stalo centrem dění pro evropský reprezentační fotbal, jelikož se zde losovaly základní skupiny na EURO 2024.

Na závěrečný turnaj mistrovství Evropy, které se uskuteční v Německu, se podívá 24 týmů. Zatím však neznáme všechny, jelikož některé reprezentace si musí vybojovat své místo přes baráž. Nicméně důležité je, že se na akci dostaly výběry České republiky a Slovenska.

Velmi pozitivní zprávou navíc bylo, že se Česko a Slovensko nemohly dostat do jedné skupiny, jelikož se obě reprezentace objevily ve třetím koši losu.

EURO 2024 bude zahájeno 14. června 2024, poslední duel je na programu 14. července 2024 v hlavním městě Německa. Hrát se bude v 10 městech. Turnaj budou hostit Berlín, Mnichov, Dortmund, Gelsenkirchen, Stuttgart, Hamburk, Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Lipsko a Frankfurt.

Celý turnaj zahájí v Mnichově utkání Německa se Skotskem.

Česko zná dva soupeře, na třetího musí počkat

Jak již bylo zmíněno, česká fotbalová reprezentace se dostala do třetího koše, což znamenalo, že se vyhne například Slovensku. Nyní už víme, s kým se utká.

Česká republika byla vylosována do skupiny s Tureckem a Portugalskem, přičemž na oba týmy má ve spojitosti s mistrovstvím Evropy poměrně negativní zkušenosti. Cristiano Ronaldo ovšem bude velkým lákadlem.

Skvělou zprávou je, že první utkání právě s Portugalskem odehraje česká reprezentace v Lipsku, zbylá dvě utkání absolvuje v Hamburkem. Na úvodní zápas si však musí počkat až do pátého hracího dne, tedy 18. června.

Na posledního soupeře si však musíme počkat. Jisté je, že jím bude vítěz barážové větve C, což znamená, že to bude buď Gruzie, Lucembursko, Řecko či Kazachstán).

Základní skupiny EURO 2024

Skupina A

A1 – Německo
A2 – Skotsko
A3 – Maďarsko
A4 – Švýcarsko

Skupina B

B1 – Španělsko
B2 – Chorvatsko
B3 – Itálie
B4 – Albánie

Skupina C

C1 – Slovinsko
C2 – Dánsko
C3 – Srbsko
C4 – Anglie

Skupina D

D1 – Vítěz barážové větve A (Polsko, Wales, Finsko, Estonsko)
D2 – Nizozemsko
D3 – Rakousko
D4 – Francie

Skupina E

E1 – Belgie
E2 – Slovensko
E3 – Rumunsko
E4 – Vítěz barážové větve B (Izrael, Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Island)

Skupina F

F1 – Turecko
F2 – Vítěz barážové větve C (Gruzie, Lucembursko, Řecko, Kazachstán)
F3 – Portugalsko
F4 – Česko

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené