Živé výsledky
  • ECU
    ECU
    CUW
    CUW
  • Tun
    Tun
    JPN
    JPN
  • ESP
    ESP
    SAU
    SAU
  • BEL
    BEL
    IRN
    IRN
  • URY
    URY
    CPV
    CPV
  • Nov
    Nov
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    AUT
    AUT
  • FRA
    FRA
    IRQ
    IRQ
  • NOR
    NOR
    SEN
    SEN
  • JOR
    JOR
    DZA
    DZA
  • PRT
    PRT
    Uzb
    Uzb
  • Ang
    Ang
    GHA
    GHA
  • PAN
    PAN
    HRV
    HRV
  • COL
    COL
    COD
    COD
  • CHE
    CHE
    CAN
    CAN
  • BIH
    BIH
    QAT
    QAT
  • SCO
    SCO
    BRA
    BRA
  • MAR
    MAR
    HTI
    HTI
  • ZAF
    ZAF
    KOR
    KOR
  • Čes
    Čes
    MEX
    MEX

Pavel Nedvěd je zklamaný. Stále jsme ale ve hře, naznačuje

Pavel Nedvěd je zklamaný. Stále jsme ale ve hře, naznačuje
Foto: Depositphotos

Výkony českého národního týmu zatím rozhodně nejsou takové, jak bychom si asi všichni představovali. S tím souvisí i výsledky, které znamenají obrovský problém v cestě za potenciálním postupem. A zklamaný je i Pavel Nedvěd, generální manažer reprezentace. Avšak šance stále je, jak podotýká.

  • Česká reprezentace na mistrovství světa zklamala
  • Pavel Nedvěd spokojený není
  • Trenér Miroslav Koubek splnil cíl postupu

Když Pavel Nedvěd nastoupil do role generálního manažera národního týmu, čekaly se opravdu velké věci. Obrovské kontakty, jméno i v zahraničí, samozřejmě bezmezný respekt v českém fotbalovém prostředí. Vždyť vyhrál Zlatý míč!

Ale přišla i velká kritika na občas trochu nemotorná vyjádření do médií v době, kdy byl třeba jmenován Miroslav Koubek. Pro spoustu lidí je jeho angažmá zklamáním. Ale postup na mistrovství světa? To je megaúspěch. Další věc ale je, jak se Češi na turnaji prezentují. To už ale tolik není věc Pavla Nedvěda jako přímých aktorů.

Nedvěd spokojený není

A sám „Grande Paolo“ se nyní k českému působení na turnaji vyjádřil pro Českou televizi a její studio v Dallasu, kde je česká základna. Nedvěd přiznává, že po baráži, nutno říct, že úspěšné, očekával, že Česko v Mexiku a USA bude podávat obdobné výkony pod trenérem Koubkem. Ale výsledky? Ty zklamaly i generálního manažera.

Předpokládali jsme těžkosti. Ale ty výkony pro mě zůstaly za očekáváním. Na druhou stranu jsme si přáli, abychom měli v posledním zápase o co hrát. Takovou možnost už Turci nemají,“ řekl Pavel Nedvěd pro ČT.

Že Nedvěd není s výkony na rozdíl třeba od Koubka nebo hráčů spokojený, je pozitivní. Ale chceme slyšet, že je super, že máme o co hrát? Po výkonu s Jihoafrickou republikou jsme měli mít výhru na kontě a na dosah ruky postup ze třetí pozice s tím, že bod s Mexikem bude bonus, nikoliv něco, co nás asi stejně nezachrání.

Myslím, že z mojí strany se to celkově až tak pozitivně hodnotit nedá. Vedli jsme, kdybychom utkání vyhráli, byli bychom kvalifikovaní, je to pro nás velká škoda. To už si říkáme podruhé. Dvakrát na turnaji jsme byli ve vedení, ale nedokázali jsme to dotáhnout. Na světovém šampionátu se chyby neodpouštějí,“ pokračoval Pavel Nedvěd. Sám si tedy vědom zpackané šance je.

Co po turnaji?

Už i během turnaje tak musí řešit to, co bude s národním týmem po turnaji, respektive s jeho lavičkou. Hodně se používalo slovo „Bridge-coach“ a je otázka, zda je to právě Koubek, a zda se bude budoucnost reprezentace týkat nového trenéra, který nebude mít hlavní focus na výsledek, ale také na změnu české prezentace.

Před mistrovstvím světa se řešila známá jména ze zahraničí, ale správně se zvolila priorita v podobě angažování Miroslava Koubka za cílem postupu na mundial. Tento úkol splnil. Ať už dopadne turnaj jakkoliv, a zatím to vypadá na propadák, Koubek prostě doručil obrovský úspěch, za který bychom měli být vděční.

Zdroj: Česká televize

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Šulce vyměnil za Schicka. Leverkusen podepsal klenot z Lyonu

Šulce vyměnil za Schicka. Leverkusen podepsal klenot z Lyonu

Atentát na fotbal! Koubkova nesoudnost po blamáži s JAR vyvolala bouři

Atentát na fotbal! Koubkova nesoudnost po blamáži s JAR vyvolala bouři

Česká postupová kalkulačka na MS: Jak po blamáži s JAR proklouznout do play-off?

Česká postupová kalkulačka na MS: Jak po blamáži s JAR proklouznout do play-off?

Známkování Čechů proti JAR: Trenérův oblíbenec selhal i v roli žolíka

Známkování Čechů proti JAR: Trenérův oblíbenec selhal i v roli žolíka

Infarktový závěr na MS: Undav v nastavení spasil Německo a zlomil odpor Pobřeží Slonoviny

Infarktový závěr na MS: Undav v nastavení spasil Německo a zlomil odpor Pobřeží Slonoviny