Spojte se s námi


Fortuna liga

Ostuda českého fotbalu! Jak reagují na bitku fanoušků v zahraničí?

Namísto samotného zápasu se řeší spíše to, co se stalo po konečném hvizdu hlavního rozhodčího. Fanoušci Viktorie Plzeň vtrhli na hřiště a podařilo se jim vyprovokovat i hostující příznivce. Jak na tuto událost reagují v zahraničí?

Publikováno

dne

Namísto samotného zápasu se řeší spíše to, co se stalo po konečném hvizdu hlavního rozhodčího. Fanoušci Viktorie Plzeň vtrhli na hřiště a podařilo se jim vyprovokovat i hostující příznivce. Jak na tuto událost reagují v zahraničí?

První půle finále MOL Cupu mnoho fotbalové krásy nenabídla. Míč skončil v síti pouze ve čtrnácté minutě, nicméně přesné hlavičce Ladislava Krejčího předcházel faul na Lukáše Červa. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství již bylo o poznání atraktivnější. Vedení se ujala Sparta, obrovským smolařem okamžiku se stal stoper Sampson Dweh, jenž dopravil míč za záda svého spoluhráče Martina Jedličky.

Ačkoliv Plzeň dohrávala po vyloučení Pavla Šulce v deseti, tři minuty před koncem základní hrací doby se podařilo Tomáši Chorému vyrovnat stav utkání na 1:1. Hosté však na tuto trefu ještě dokázali zareagovat a o vítěznou trefu se v 91. minutě postaral Veljko Birmančevič.

To fanoušci Západočechů neunesli a po finálním hvizdu rozhodčího Ondřeje Berky vtrhli na stadion. Dostali se až těsně k fanouškům Sparty, které se jim podařilo vyprovokovat k reakci.

Také někteří příznivci celku z hlavního města České republiky se dostali na hrací plochu, nicméně byli v početní nevýhodě. Nutno ale podotknout, že také fanoušci se mohli zachovat lépe. Hozená židle do studia České televize byla velkou zbytečností.

Reakce zahraničních médií

A jak na tuto událost reagují v zahraničí? „Útok židlí na televizní experty, chuligáni mlátili fanouška a „ultras“ v černém se dostali na hřiště, zatímco hvězdy prchali,“ píše například britský Daily Mail.

„Fanoušci dvou znepřátelených klubů vtrhli na trávník a začali se mlátit. Dominovali nekontrolované údery a kopy, po kterých někteří museli do nemocnice,“ neunikla situace ani německému Bildu.

Pro český fotbal rozhodně nejde o dobrou reklamu. Doufejme, že celá situace se nebude opakovat v neděli, kdy dojde znovu na souboj těchto dvou celků. Tentokráte se očekává, že se na hřišti objeví jen fanoušci Sparty, kteří oslaví po dlouhých deseti letech zisk double.

Zdroj: Daily Mail, Bild

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.