Reklama

Oscarův skvělý výkon připravil Trpišovskému oříšek. Co s kapitánem Bořilem?

Oscar Dorley je fotbalista, který je povahově velmi nevýrazný, na hřišti jej však nepřehlédnete. Je neustále aktivní, neúnavně útočí i brání a nasadil trenérovi brouka do hlavy. Na jeho pozici má totiž místo jisté kapitán Jan Bořil.

Oscar přišel do Slavie v létě 2019, podzim strávil ještě na hostování v Liberci, na jaře už se aklimatizoval ve Slavii. To sice odehrál jen 6 ligových zápasů, v minulé sezóně už se však naplno prosadil do sestavy sešívaných.

A Jindřich Trpišovský jej využíval jako záplatu na volná místa v sestavě. Oscar tak nastupoval na levém beku, ve středu zálohy či jako krajní záložník. A všechny posty zvládl bravurně. V červenobílém dresu odehrál 45 soutěžních utkání a postupem času umocňoval svou důležitost.

Do Edenu přišel jako střední záložník, jeho univerzálnost však naplno využil Jindřich Trpišovský. Oscara přeškolil na skvělého levého obránce, v kabině si dokonce vysloužil přezdívku “liberijský Marcelo”. Pokud byl však Jan Bořil zdravý, hrál levého obránce on, Oscar tak nastupoval spíše v záloze.

Na startu nového ročníku se realizační tým Slavie musel obejít bez reprezentantů, včetně Jana Bořila. Levého obránce ve Zlíně tak odehrál právě Oscar, který přihrál na gól a svým výkonem si vysloužil cenu pro hráče zápasu.

Jindřichu Trpišovskému však přichystal malý oříšek. Slavia v záloze ještě posílila, ve středu zálohy mohou trenéři vybírat z šestice Holeš, Traoré, Hromada, Stanciu, Ševčík, Lingr, Madsen, na svou šanci čeká i mladík Samek. Na křídle se zase skvěle ukázal Plavšič, prostor zde může dostat i Schranz.

Aby na jednu z těchto pozic dosadili trenéři Oscara, museli by některého z výše jmenovaných posadit. 23letý univerzál ale podává na levém beku skvělé výkony, jenže kapitána Bořila těžko posadíte.

Reprezentačnímu obránci bude za půl roku 31 let, Slavia stejně do budoucna bude muset přemýšlet, jak jej nahradit. Pokud se ale Bořil udrží ve své skvělé kondici, může několik sezón ještě v klidu odehrát. Jeho odstavení tak rozhodně není na místě.

Jenže v tu chvíli nastává otázka, co s Oscarem. V tuto chvíli nemá pevné místo v sestavě a spíše zalepuje volná místa. Nutno však říct, že s touto rolí se dokáže vypořádat jako málokdo.

Nicméně Trpišovský má asi nad čím přemýšlet a rozhodně to jsou příjemné starosti. Pokud Slavia dojde opět daleko v evropských pohárech, zátěž se rozmělní a část problému odpadne sama.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. čím dříve se bořila zbaví, tím lépe pro slávisty. ideálně ho někam prodat za pár šupů, tedy pokud je vůbec někdo dá…

 2. Bořil je neuvěřitelný dřevák,který stále fauluje a na EURU vyhořel.
  Šihlavého nechápu,ale Trpišovský by ho měl nechat leštit lavici.

 3. Bořil je jeden z nejlepších beků. Tvrdý, s přesnou rozehrávkou a centry, výbornou kondicí. Žádný hráč nevydrží hrát v té nejlepší formě. Však on se opět ukáže.

 4. prodat Bořila …. to byla pro Šanghaj největší posila…( Šilhavý dostane nějaký % za to, že ho nechal hrát na euru) jo a technická pozn…. ten vysypanej čaj na dresech vypadal lépe:-))))

 5. Bořil je lempl. Na ligu stačí, ale to, jak dosral EURO nebo domácí zápas s A***nalem, bohatě stačí na to, aby člověk věděl, že na mezinárodní úroveň nemá. Že ten Šilhavý je tak slepej… nejdřív protěžoval děsivý kopyto Suchýho, nejhoršího kapitána v dějinách samostatný ČR, teda, hned po Ujfalušim, a když Suchejš konečně přestal pravidelně hrát v klubu, prosazuje Bořila. Pochyboval jsem o Kalasovi, Čelůstkovi, Holešovi… ti všici ale ukázali, že dovedou zahrát herdek dobře. Bořil ne, protože to, co mu v lize prochází, v Evropě neprojde. Pokud je Trpiš trenér s autoritou, nechá ho sedět a udělá z něj náhradníka. A kapitána klidně z Kúdely.

 6. To jsou pro trenéra ale příjemný starosti, koho tam nedat, než naopak. Ať se Bořil ukáže a zapojuje o flek, automaticky by flek neměl mít jistej nikdo. No a pokud zůstane Bořil zůstane na lavici? Svět se nezboří.-:))

 7. Slavia má brutálně široký kádr, hlavně vepředu a je jasné že podle mě 3-4 hráči musí z kola ven, minimálně hostung, protože Buren, Tecl, Krmelec, Kuchta, Schranz, Musa ( zatím Sima) je trochu moc a při EGU krmelce nevím jestli chce letit lavičku…

 8. To co prohlasil o Borilovi Hlozek plne souhlasim ! Odporny hnusny ,zakerny clovek !! rikam ja . Fotbalove nula to dohani agresivitou !!

 9. Ja si myslím, že je to spíše příjemná starost a vůbec bych se nebál dát Oscara na obránce a Honzu na křídelní záložníka protože jsme na Euru viděli že měl problém se vracet a na této pozici by se mohl věnovat více útoku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené