Spojte se s námi


Fortuna liga

Opora zadních řad pokračuje ve Spartě! Sedmadvacetiletý stoper podepsal víceletý kontrakt

Pražská Sparta se konečně dostává zpátky na vrchol a jedním ze strůjců posledních úspěchů je i stoper Asger Sørensen. Dánský obránce nyní se Spartou prodloužil smlouvu a fanoušci jeho výkony budou sledovat i v příštích sezonách.

Publikováno

dne

Pražská Sparta se konečně dostává zpátky na vrchol a jedním ze strůjců posledních úspěchů je i stoper Asger Sørensen. Dánský obránce nyní se Spartou prodloužil smlouvu a fanoušci jeho výkony budou sledovat i v příštích sezonách.

Asger Sørensen přišel do Sparty v červenci roku 2022. Tehdy byl pro fanoušky velkou neznámou a mnozí nechápali, proč jej vůbec klub přivádí. Tou dobou měl stoperský post dobře zastoupený a posila z druhé německé ligy nedávala velký smysl.

Dánský stoper ale brzy potvrdil, že Sparta nešlápla vedle. V Norimberku pravidelně nastupoval a na své výkony navázal i ve Spartě. Okamžitě se probojoval do základní sestavy a v té se drží dodnes.

Sedmadvacetiletý fotbalista pomohl Spartě k titulu i pěti vstřelenými góly, v aktuální sezoně ve svých výkonech pokračuje a trefil se třeba do sítě Dinama Záhřeb, přes který se tým kouče Briana Priskeho dostal do skupiny Evropské ligy.

Dánovi ve Spartě končila smlouva v létě roku 2025, Sparta se ale rozhodla ji prodloužit i nyní a Sørensen podepsal nový víceletý kontrakt. Jeho výše nebyla blíže specifikována, ostatně Sparta takto postupuje v poslední době u všech podpisů smluv.

Sørensen po podpisu smlouvy

„Jsem moc rád, že mohu ve Spartě prodloužit svůj kontrakt. Od prvního dne se tu cítím šťastný, což je i jeden z důvodů, proč chci v Praze zůstat.

V kabině se vzájemně podporujeme a chceme odevzdávat maximum. To je nesmírně důležité, jelikož z nás takovéto prostředí dělá lepší hráče,“ řekl v rozhovoru pro klubový web zkušený obránce, který prošel akademií Salzburgu.

Sørensen se nyní může těšit na náročný program. Ve čtvrtek čeká Spartu odveta s Galatasaray, poté utkání na Slovácku, dvojzápas se Slavií v poháru a v lize a Viktoria Plzeň. V případě postupu do další fáze Evropské ligy i další dvojzápas.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.