Spojte se s námi


Evropská liga

S jakou sestavou vyběhne Sparta na Galatasaray? Absence Krejčího i Birmančeviče nemusí být citelná, stále se ale neví, kým nahradit Ryneše

Sparta již tento čtvrtek vyběhne do odvety s Galatasaray. Úvodní zápas prohrála 2:3, i když sahala po výhře. Závěr ale nezvládla, a to i skrze tři vykartované hráče. Nejhůře se bude nahrazovat Matěj Ryneš, Jakub Pešek se proti Liberci neosvědčil.

Publikováno

dne

Sparta již tento čtvrtek vyběhne do odvety s Galatasaray. Úvodní zápas prohrála 2:3, i když sahala po výhře. Závěr ale nezvládla, a to i skrze tři vykartované hráče. Nejhůře se bude nahrazovat Matěj Ryneš, Jakub Pešek se proti Liberci neosvědčil.

Úvodní zápas s Galatasaray si musel nezaujatý fanoušek opravdu užít. Oba týmy hrály pohledný fotbal, hrálo se nahorů dolů a nakonec jsme byli svědky pěti branek. Více příležitostí měla hostující Sparta, ta ale nakonec padla 2:3.

Výsledek pro ní není katastrofou, doma zkrátka potřebuje zvítězit, aby zápas dostala alespoň do prodloužení. Problém ale nastal v pětiminutovce, kdy se vykartovalo trio důležitých hráčů.

Tím prvním byl Veljko Birmančevič, který dostal nesmyslnou žlutou kartu, následoval Matěj Ryneš za druhou žlutou a tím pádem červenou kartu a poté i kapitán Ladislav Krejčí a jeho žlutá za pošťuchování se soupeřem.

Jak je Sparta nahradí?

Nahradit toto trio není úplně snadné. Za Birmančeviče zcela jistě naskočí Lukáš Haraslín, avšak varianty na prostřídání směrem dopředu se tím poměrně zhoršily. Krejčího nahradí Filip Panák, Sparta tím ale přijde o útočnou hlavičkovou výhodu.

Nejnáročnější to bude u Ryneše. Jaroslav Zelený kvůli nemoci poslední dva zápasy nebyl v nominaci a je otázkou, zda bude stoprocentně připravený, Jakub Pešek zase v neděli nezaujal a mohl být rád, že dohrál alespoň první poločas.

Variantou jsou i Tomáš Wiesner či Jan Mejdr. Oba hrají na druhé straně obrany, Wiesner už to ale v přípravě na levé straně zkoušel. Trenér Brian Priske musí mít pořádně zamotanou hlavu.

Jaká sestava na Galatasaray?

Sestava proti Galatasaray by mimo zmíněné trio neměla být výrazně proměněná. Trenér proti Liberci zkoušel některé hráče, avšak nedá se říct, že by si řekli o šanci před jinými. I chválený Victor Olatunji první poločas s Libercem zahrál velmi špatně.

Očekávaná sestava: Vindahl – Vitík, Panák, Sörensen – Preciado, Kairinen, Laci, Zelený – Karabec, Kuchta, Haraslín

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.