Nezmar jel na červenou. Funkcionáři by neměli ovlivňovat nominaci rozhodčích, zní z Teplic

Teplice jako jeden z mála fotbalových klubů v České republice hlasitě vystupují proti korupčnímu prostředí ve FAČR. Ihned po razii, během níž byl zatčen Roman Berbr, vyzvaly Výkonný výbor FAČR k rezignaci. Jak hodnotí situaci s odstupem?

Zdroj: fkteplice.cz

Zřejmě jen málo klubů napříč Českou republikou má čisté svědomí. Teplice jsou však jedním z nich a to platí dlouhodobě. Když v září došlo k razii na sídle FAČR a v rámci ní byl zatčen Roman Berbr, byl severočeský celek vesměs jediný, kdo ihned nahlas reagoval a vyzval k rezignaci Výkonného výboru FAČR.

K tomu ale nedošlo a na veřejnost lezou stále nové informace a možné nové případy vypovídající o korupčním prostředí v rámci České republiky. A že by se k Teplicím nějak moc klubů v jejich výzvě připojilo? Kdepak.

„Podpora by byla určitě vítána, ale je to samozřejmě věcí managementu ostatních klubů. Logicky pro to tedy mají své důvody…. Nepřísluší nám to hodnotit,“ nechal se exkluzivně pro Ruik slyšet Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice.

Rovněž odmítl, že by Teplice měly zkušenost s ovlivňováním výběru rozhodčích: „Náš klub žádnou podobnou zkušenost s rozhodčími nemá. Předseda FAČR pan Malík už v minulém roce nařknul kluby, že každý má svého člověka na rozhodčí, proti čemuž jsme se taktéž nejhlasitěji ozvali. Takže ani v tomto směru náš klub nikdy žádnou aktivitu směrem k rozhodčím nevyvíjel.“

„Bohužel je možné, že jsme to také ve výsledku odnášeli poté na hřišti, protože množství chyb v neprospěch našeho týmu v uplynulém roce a půl bylo opravdu veliké,“ dodal Šedlbauer.

A co říká na vyjádření Jana Nezmara, který dle svých slov “jel na oranžovou” a byl “v šedé zóně”? „S vyjádřením pana Nezmara „jel jsem na oranžovou“ nesouhlasím. Pro nás je to jasně jízda na červenou, protože žádný z funkcionářů klubů by neměl jakkoliv ovlivňovat nominaci rozhodčích, současně by do nominací neměl samozřejmě mluvit ani pan Berbr,“ má jasno šéf severočeského klubu.

Na závěr pro Ruik Pavel Šedlbauer zhodnotil kroky FAČR: „Současné akce vedení FAČRu jsou sice správné, ale měly přijít daleko dříve. Pro nás je to nedůvěryhodné se snahou zachovat si své posty. Musíme tedy jen doufat, že valné hromady jednotlivých okresních, posléze i krajských fotbalových svazů a následně i celé fotbalové asociace přinesou opravdovou změnu ve vedení českého fotbalu a návrat důvěryhodnosti směrem k veřejnosti.“

„Znovu zdůrazňujeme, že současný výkonný výbor musí přijmout svůj díl odpovědnosti za současnou situaci a nebude se pokoušet své mandáty obhajovat. Jsme stále optimisté, i když tomu současný vývoj neodpovídá,“ zakončil vyjádření předseda představenstva FK Teplice.

Zdroj: FK Teplice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pan Nezmar je jen první vlaštovka ono to vypadá na náhodné telefonáty funkcionářů jednotlivých ligových oddílů.Každý oddíl možná mimo Teplic,Jihlavy asi Bohemky měl tzv.styčného důstojníka,který řešil Berbrovo spol.s.r.o.-tedy obsazování zápasů dle důležitosti loajálními rozhodčími anebo řezníky pracujícími na zakázku.Kdo potřeboval body a měl výhledově problém se soupeřem obrátil se na spol.s.r.o. a za malou provizi mu bylo vyhověno.Jak říkal taťka nebo náčelník Jarda byl nadšenej a asiati z Brna ať táhnou.Ten Jarda byl nadšenej,když zařezali Znojmo,když na Slovácku poslal Zelinka dolů Sigmu atd.rok co rok to někdo odskákal a Jarda byl vždy nadšenej.Nádherně svou moc prezentovali tito vládci českého fotbalu,když hrálo Palermo u Velkého čápa,jak se procházeli po hřišti a o výsledku bylo dávno rozhodnuto.Zdecimovaný Jablonec byl pod takovým tlakem,že vystřelil jednou na bránu a to 10 metrů vedle.Domácí Fans pochopili a celej zápas řvali Sigma aspoň oni byli solidární.To byl Jarda taky nadšenej a druhý den v rádiu vyprávěl,jak si nedokáže představit,že by domlouval výsledek zápasu.Prostě jednou bude mít jeho socha na Sv.Hoře u Příbrami své místo.Možná to bude Jardova Sv.Hora.Následně připlavali kapříci,jabka,hrušky,lakýrky a vše v Estébáckém stylu v nejvyšším stupni utajení.Celá fotbalová rodina to vždy věděla a vědí to i nyní.Jen se čeká co nasbírali policisté?Kdo měl to štěstí,že své prosby ke skutečnému majiteli spol.s.r.o. nesměřoval prostřednictvím telefonu ,ale odsypával při osobním kontaktu.Jak říkal náčelník s Palerma STébák byl velmi pracovitej kluk.Viz.Označené paklíky peněz z nápisem MOJE nyní chybí jen doplnit od koho.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sigma a Slovácko premianty v Evropě, Slavia propadla! Statistice s odchovanci vládne Žilina

Sigma Olomouc či Slovácko mezi evropskými premianty a Žilina jako lídr? V jedné ze statistik to možné je. Přišla s ní společnost CIES Football Observatory. Čeho se týká?

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.