Teplice vyzvaly k rezignaci Výkonný výbor FAČR! Několikrát jsme na nekalé praktiky upozorňovali, stojí ve vyjádření

Klobouk dolů! Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, se totiž rozsáhleji vyjádřil ke kauze, která nyní otřásá fotbalovým světem v České republice, a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Zdroj: fortunaliga.cz

„My všichni, kdo v českém fotbale nyní působíme, jsme dopustili tuto situaci. Někdo chybou, někdo proto, že díky pohodlnosti či snaze „nepálit“ si vlastní prsty jen přihlížel, jiný proto, že neměl dostatek vlastní síly. Ve výsledku jsme ale my všichni vinni,” nechal se slyšet předseda FAČR Martin Malík, když se vyjadřoval ke kauze, která nyní otřásá fotbalem v České republice. 

Na to nemohl nereagovat předseda teplického představenstva: „Tato pasáž mne a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku. Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni!“

„Další vyjádření, nad kterým se musím pozastavit, je jedna z odpovědí, která z úst předsedy asociace zazněla po samotném projevu. Dle ní totiž paní Dagmar Damková, manželka Romana Berbra, o tomto dění nevěděla, protože je 70% času v zahraničí. Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70% času v zahraničí, je předsedou Řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou pak, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla,“ pokračoval Pavel Šedlbauer.

Poté se odvážil k nelehkému kroku. Vyzval Výkonný výbor FAČR k rezignaci. „Každý člen Výkonného výboru by měl přijmout za tuto situaci osobní zodpovědnost. Je totiž naprosto nedůležité, zda jednotliví členové situaci pouze mlčky přihlíželi nebo se na ní někteří dokonce aktivně podíleli, popřípadě ji podporovali. Výsledkem by tak jako tak měla být rezignace,“ má jasno.

Nyní Šedlbauer věří, že se k němu v tomto apelu přidají také další slušní lidé, kteří stejně jako Teplice na toto dění upozorňovali dlouhodobě a osud českého fotbalu jim není lhostejný.

Zdroj: FK Teplice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Z Fortuna ligy jediné Teplice šly veřejně proti Berbrovy a spol. ! Sparta Slavie Liberec Bohemka Dukla Žižkov a dalši si hráli na svém písečku a tak jako 95% ostatních vše tolerovali tak jako ti “slavní” reprezentanti kdy jedinej Baroš to řekl na plnou pusu ale nikdo se nepřidal ani ten pořad nivím proč protěžovanej Šmicer a další hráč reprezentanti z let 1996- 2006 + ti další !!

  2. Na každé prase se vaří voda. Čím větší prase, tím větší kastrol a samozřejmě tím déle to trvá. Ale jednou to zavře!
    A na Strahově to vaří. Díky Bohu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.