(Ne)slovenskou nejvyšší soutěž téměř z poloviny tvoří cizinci! Jak si vedou další evropské ligy?

Pro fotbalové fanoušky, kteří si občas zjistí něco také o slovenské Fortuna lize, není žádnou novinkou, že je v ní hodně cizinců. Leckoho však může zaskočit, o jak velké procento se jedná.

Zdroj: astrencin.sk

Fotbal je mezinárodní sport, čemuž logicky odpovídá skutečnost, že existuje jen málo profesionálních klubů, v kterých bychom nenašli jediného cizince či v kterých by nikdy žádný cizinec nebyl.

Ovšem zajímavá pak je statistika, jak si v tomto ohledu vedou jednotlivé prvoligové evropské soutěže. Poměrně překvapivá je skutečnost, že například ve slovenské Fortuna lize tvoří Slováci pouze 54,11 % ze všech hráčů, co v ní nastoupili.

Cizinci v ní tedy tvoří necelou polovinu, což je téměř až nesrovnatelné s naší nejvyšší soutěží. V té totiž hráči ze zahraničí tvoří pouze 25,6 % ze všech hráčů.

A jak si vedou jiné evropské soutěže? Největším procentem cizinců se pyšní portugalská Liga NOS (65,8 %) a anglická Premier League (62,6 %). Naopak nejméně cizinců je v prvních ligách v Černé Hoře (8,7 %) a na Islandu (9 %). Jedná se o jediné evropské soutěže, kde je méně, než 10 % zahraničních hráčů.

Z nejlepších pěti evropských lig se v nejvyšším počtu cizinců za Premier League umístila Serie A (59,3 %), následují Bundesliga (55,9 %), Ligue 1 (48,7 %) a LaLiga (38,3 %).

Zdroj: Fortuna liga, Transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Z těch kvalitnějších evropských lig má oproti naší výrazně méně cizinců jen srbská (15 %), o něco málo méně jich mají ukrajinská (23%) a norská (24%). (Méně jich vykazuje i izraelská, tam je ovšem dost hráčů, kteří přišli z ciziny, ale za cizince se nepočítají, jelikož mají židovské kořeny.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.