Spojte se s námi


Evropská liga

Nejtěžší možní soupeři? Sparta se v osmifinále Evropské ligy utká se slavným Liverpoolem, Slavii čeká 7násobný vítěz Ligy mistrů

V pátek 23. února se uskutečnil los osmifinále Evropské ligy, přičemž pražské kluby znají jména soupeřů pro nadcházející boje v pohárové Evropě. Sparta se po infarktovém dvojzápase s Galatasarayem utká se slavným Liverpoolem, Slavia vyzve AC Milán.

Publikováno

dne

V pátek 23. února se uskutečnil los osmifinále Evropské ligy, přičemž pražské kluby znají jména soupeřů pro nadcházející boje v pohárové Evropě. Sparta se po infarktovém dvojzápase s Galatasarayem utká se slavným Liverpoolem, Slavia vyzve AC Milán.

Sparta dostala nejtěžšího možného soupeře

Dvojzápas Sparty Praha s Galatasarayem je již minulostí. Pražský celek na Letné porazil tureckého giganta vysoko 4:1 a po zásluze postoupil do osmifinále Evropské ligy. Dnes, tedy v pátek 23. února, se nejen fanoušci Sparty mohli soustředit na los dvojic pro další boje.

Alternativ bylo několik, Sparta mohla narazit hned na tři anglické celky – Liverpool, West Ham a Brighton. Z celků na Ostrovech pak zbývali ještě Rangers, dále byli potenciálními soupeři Atalanta, Villarreal a Bayer Leverkusen.

A jak los Evropské ligy určil, Sparta si v osmifinále zahraje proti nejtěžšímu možnému soupeři – Liverpoolu. Ten v současné době vede Premier League, Jürgen Klopp by se se slavným anglickým klubem chtěl rozloučit titulem.

První zápas Sparta odehraje 7. března na Letné, odvetu sehraje o týden později 14. března na Anfield Road. Konkrétní časový harmonogram UEFA zveřejní zhruba do 18:00.

Slavia vyzve 7násobného vítěze Ligy mistrů

Nasazená Slavia měla po vítězství v základní skupině sice volno a nemusela se účastnit bitev v play-off, v osmifinále ji však nečeká vůbec nic lehkého.

Los Evropské ligy totiž sešívaným přisoudil sedminásobného vítěze Ligy mistrů – AC Milán. Oproti Spartě však Slavia zahájí osmifinálový dvojzápas na San Siru rovněž 7. března, odvetu sehraje o týden později na domácím hřišti.

Rossoneri jsou aktuálně v probíhajícím ročníku Serie A na třetím místě, v 1/16 finále vyřadili francouzský celek Stade Rennes. A to po výsledcích 3:0 a 2:3.

Dalšími možnými soupeři Slavie byli AS Řím, Benfica, Sporting, Freiburg, Marseille či Karabach z Ázerbájdžánu. Na kompletní podobu osmifinále Evropské ligy se můžete podívat v níže přiloženém příspěvku od UEFA.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.