Spojte se s námi


Evropská liga

Koho mohou české týmy vyfasovat v další fázi evropských pohárů? Sparta může cestovat do Liverpoolu, Slavia na AC Milán

Jízda českých týmů pohárovou Evropou je neskutečná. Po postupu Sparty je jasné, že uvidíme v další fázi hned trojici našich zástupců. Ti se již dnes dozví soupeře pro zápasy, které se nezadržitelně blíží. Koho může Sparta, Slavia a Viktoria dostat?

Publikováno

dne

Jízda českých týmů pohárovou Evropou je neskutečná. Po postupu Sparty je jasné, že uvidíme v další fázi hned trojici našich zástupců. Ti se již dnes dozví soupeře pro zápasy, které se nezadržitelně blíží. Koho může Sparta, Slavia a Viktoria dostat?

Nezapomenutelná noc na Letné. Sparta ve čtvrtek zdolala Galatasaray 4:1 a postupuje do další fáze Evropské ligy. Stala se tak třetím českým celkem, který si zahraje osmifinále.

Slavia Praha s Viktorií Plzeň měli jistotu díky první příčce ve skupině, Viktoria pochopitelně nikoliv v Evropské lize, ale v Evropské konferenční lize. Na jaké týmy tedy mohou ty české v další fázi narazit?

Sparta se může těšit na atraktivního soupeře

Jestli někteří fanoušci odmítali výjezd do Turecka a těšili se na ten další, mohou jásat. Sparta má reálné šance na krásný fanouškovský výjezd, ovšem kvalita těchto týmů je už opravdu vysoká.

Začneme u anglických celků, dostat může Liverpool, West Ham United či Brighton. Z celků na Ostrovech zbývají ještě Rangers, se kterými se Sparta střetla již ve skupině.

Následuje italská Atalanta, která by byla z pohledu výjezdu nejlevnější, avšak soupeř má nesporné kvality. Možností je i Villarreal či Bayer Leverkusen, ve kterém nastupují tři hráči, jenž Spartou prošli.

Slavia může jet na San Siro, ale i do Ázerbájdžánu

I Slavia zná možné soupeře, přičemž může opět na AS Řím, popřípadě na San Siro proti AC Milán. V osudí jsou i dva týmy z Portugalska, a to Benfica a Sporting. Z fanouškovského pohledu krásné výjezdy.

Stejně tak i Freiburg či Marseille, ale je zde jeden strašák. Postoupil totiž i Karabach z Ázerbájdžánu. Ten je nejen nevyzpytatelný, ale v náročném programu takový výlet rozhodně není žádoucí. Je jasno o tom, koho nikdo vyfasovat nechce.

Viktoriii Plzeň čeká zajímavé změření sil

Stejně jako pražské celky může i Viktoria narazit na soupeře, se kterým se v této sezoně utkala. Dinamo Záhřeb vyřadilo Real Betis a může tedy dojít i na toto střetnutí. V osudí jsou poté Maccabi Haifa či Olympiakos z jižních týmů.

Ty severštější reprezentuje norské Molde, nizozemský Ajax či belgický Union SG, z pohledu fanouškovského výjezdu je nejatraktivnější Sturm Graz z Rakouska či švýcarské Servette.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.