Reklama

Nejlepší sestava jarní části HET ligy: Největší zastoupení má Jablonec

V jarní čísti HET ligy se již odehrálo pět zápasů, a proto je prostor na dosavadní rekapitulaci. Minule jsem se zaměřil na největší hvězdy druhé části sezony, dnes sestavím celou jedenáctku.

zdroj: fkjablonec.cz

Je jasné, že největší zastoupení budou mít hráči Jablonce, který zatím vyhrál všech pět mačů a pomalu, ale jistě se blíží pohárovým příčkám. Dominantní je i Vysočina Jihlava, která byla brána jako jasný sestupující, ale hlavně díky týmové soudržnosti a Ikaunieksovi zvítězila všechna utkání kromě zápasu s Jabloncem. Hned na začátku jara si svěřenci kouče Svědíka připsali skalpy Slavie a Plzně.

Pojďme ale postupně. V bráně jsem měl dva kandidáty: Vlastimila Hrubého a Mateje Rakovana. Pokud by brankář Slavie Kolář nepokazil derby, měl by místo jasné. Ale právě kvůli vině na všech třech gólech Sparty ihned vypadl a výběr se zúžil na již zmíněné strážce tyčí. Matej Rakovan čaroval v bráně Jihlavy v zápasech proti Plzni a hlavně Slavii, ale zase si renomé pokazil proti Jablonci (0:4). Proto jsem vybral Hrubého z Jablonce, který sice měl být dvojkou za příchozím Hanušem z Jihlavy, ale nového trenéra Radu přesvědčil natolik, že jeho konkurent nedostal šanci ani v poháru.

V obraně se nesetkali ani dva zástupci stejného klubu. Po stranách by hráli Martin Frýdek (Sparta) s Vladimírem Coufalem (Liberec). Oba dva jsou ofenzivní, ale zatím jim chybí čísla. Frýdek si připsal pouze jednu asistenci na gól Stanciua v derby, kapitánovi Slovanu se sice nepovedlo asistovat ani skórovat, ale má vysokou úspěšnost vyhraných soubojů. Proti Mladé Boleslavi ovládl všech deset z deseti!

var sklikData = { elm: “sklikReklama_89473”, zoneId: “89473”, w: 728, h: 90 };

Stoperskou dvojici tvoří David Lischka z Jablonce a Lukáš Hejda z Plzně. Prvně jmenovaný dokonale nahradil končícího Kouřila a usadil se v sestavě Severočechů. Navíc vstřelil vítězný gól na Dukle. Hejda je zase asi nejspolehlivějším stoperem v lize. Drží si vysoký standart co se týče osobních soubojů, navíc dokáže skvěle rozehrát. K dokonalosti mu chybí pouze větší rychlost.

Střed zálohy jsem vytvořil tak, aby mohl reálně v zápase fungovat. Na defenzivního záložníka jsem dosadil Lukáše Kalvacha, stálici v sestavě Sigmy Olomouc. V letošní sezoně ještě nechyběl ani minutu. Dokáže skvěle zacelit prostor nejen ve středu pole, ale i na krajích hřiště. Hru by tvořili Miloš Bosančič s Nicolaem Stanciuem. Bosančič dodává hře Liberce šmrnc, je jednoznačně nejkonstruktivnějším hráčem týmu trenéra Davida Holoubka. Stanciu zatím naplňuje očekávání, dokázal vsítit již tři góly a na jeden asistoval.

Na křídlech by operovali dva spoluhráči z Jablonce, Lukáš Masopust a Vladimir Jovovic. Masopust nedal do zápasu proti Zlínu dva roky gól, ale na jaře již má tři a k tomu dvě asistence. Jovovic má naprosto stejné statistiky a oba dva budou v létě žhavým zbožím na trhu. Stejně tak Lotyš Davis Ikaunieks, který táhne Jihlavu za záchranou. Na jaře vstřelil tři góly a stejný počet pasů zúročili jeho spoluhráči v branku. Celkem má za celou sezonu již osm gólů a šest asistencí, díky čemuž je druhým nejproduktivnějším hráčem HET ligy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené