Spojte se s námi


Fotbal

Návrat velké legendy? AC Milán by mohl koučovat držitel Zlatého míče, ve hře je však i jiná možnost

AC Milán se trápí. V Lize mistrů je poslední ve své skupině, v Serii A se sice nachází na třetím místě, ale na první Inter ztrácí šest bodů. Z posledních osmi duelů vyhrál Rossoneri pouhé dva, od začátku sezony navíc nepodávají ani kdovíjak dobré výkony. Co s tím?

Publikováno

dne

AC Milán se trápí. V Lize mistrů je poslední ve své skupině, v Serii A se sice nachází na třetím místě, ale na první Inter ztrácí šest bodů. Z posledních osmi duelů vyhrál Rossoneri pouhé dva, od začátku sezony navíc nepodávají ani kdovíjak dobré výkony. Co s tím?

V roce 2021 dotáhl Stefano Pioli AC Milán k vytouženému titulu po mnoha letech, nicméně od té doby se toho hodně změnilo. Kariéru ukončil Zlatan Ibrahimovič, ve vedení již nepůsobí Paolo Maldini. Skoro se dá říct, že italského trenéra opustili dvě jeho pravé ruce.

Nyní se Rossoneri trápí nejen v lize, ale i v Lize mistrů. Z posledních osmi zápasů vyhráli jen dva. Ano, můžeme mluvit o těžkém losu, přesto to není ideální situace. Celek z Milána porazil jednou Fiorentinu a jednou PSG, naposledy nestačil na Dortmund.

Zatímco v minulé sezoně AC Milán postoupil v Lize mistrů do čtvrtfinále, nyní hrozí, že nemusí na jaře hrát v Evropě vůbec. Kromě výsledků navíc fanoušci nejsou spokojeni ani s předváděnou hrou a Pioli je pod velkým tlakem.

V Itálii se tak už několik týdnů řeší, jestli by se slavný klub neměl začít porozhlížet po náhradě za italského stratéga. Dokonce už v médiích padají první jména možných nástupců Pioliho.

Vrátí se do AC Milán klubová legenda?

Angažmá v AC Milán je pro Stefana Pioliho zatím dosud nejdelším a nejlepším v jeho trenérské kariéře. Nikde neodkoučoval ani stovku soutěžních zápasů, Rossoneri už přitom vedl ve více než 200 utkáních. Titul pro mistra Itálie je navíc jeho jedinou získanou trofejí.

Jeho nejúspěšnější angažmá se ale dost možná blíží ke konci. Vedení klubu za ním sice stále stojí, to se však podle serveru Tuttomercatoweb může brzy změnit.

Jedním ze jmen, o nichž se spekuluje v souvislosti s nahrazením Pioliho, je legendární Andrej Ševčenko, tedy muž, který v klubu zářil jako střelec a dokonce získal Zlatý míč. Má zkušenosti s trénováním ukrajinské reprezentace, naposledy vedl Janov. Nyní je od ledna 2022 bez práce.

Jeho velkou výhodou má být skutečnost, že je ochoten podepsat smlouvu pouze do konce sezony a akceptovat tak pozici, která by mu nezajistila žádnou dlouhodobou stabilitu. AC Milán ovšem údajně upřednostňuje jinou variantu.

Druhou možností je totiž Ignazio Abate. Bývalý kapitán a klubová legenda nyní koučuje tým do 19 let, dočkal by se tedy atraktivního povýšení a mohl by sbírat zkušenosti.

Zdroj: Tuttomercatoweb, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené