Spojte se s námi


Fotbal

Pioli má u amerického majitele AC Milán stále důvěru. Kdo může za současnou krizi Rossoneri?

AC Milán v úterý večer nezvládl předposlední zápas skupinové fáze Ligy mistrů, když na domácím hřišti podlehl Borussii Dortmund 1:3. Den po utkání šel trenér Rossoneri Stefano Pioli na kobereček k vedení klubu, ovšem to mu navzdory očekávání mnohých vyjádřilo podporu.

Publikováno

dne

AC Milán v úterý večer nezvládl předposlední zápas skupinové fáze Ligy mistrů, když na domácím hřišti podlehl Borussii Dortmund 1:3. Den po utkání šel trenér Rossoneri Stefano Pioli na kobereček k vedení klubu, ovšem to mu navzdory očekávání mnohých vyjádřilo podporu.

Pět odehraných zápasů, pět bodů, skóre nepříznivé 3:7 a vidina postupu do osmifinále Ligy mistrů začíná být pořádně mlhavá. AC Milán může postoupit ze skupiny už jen za spíše nepravděpodobných okolností, přičemž se současným kvalitním kádrem je to zkrátka průšvih.

Stejně tak lze interpretovat poslední domácí zápas, když Rossoneri podlehli Borussii Dortmund 1:3. Do třetí branky si přitom fotbalisté AC Milán vytvořili několik velmi solidních příležitostí.

Za zmínku stojí kromě gólu Samuela Chukwuezeho také neproměněná penalta Oliviera Girouda nebo naprosté selhání Rubena Loftus-Cheeka, jenž se ocitl sám před gólmanem Borussie.

Dortmund má naopak na kontě už deset bodů a jistý postup ze skupiny smrti. Na druhé příčce je se 7 body PSG, třetí Newcastle. Anglický celek vybojoval stejně jako AC pouze pět bodů a zatím mu náleží pouze pozice zajišťující Evropskou ligu.

Faktem zůstává, svěřenci Stefana Pioliho mají mnoho zraněných hráčů, což je ostatně ale problém, který musí v Milanellu rovněž řešit. I bez Rafaela Leaa, Noaha Okafora nebo Ismaela Bennacera ale mělo AC na to získat proti Dortmundu 3 body.

Pioli má stále důvěru, kde je tedy chyba?

Navzdory množícím se spekulacím vyšlo najevo, že kouč Pioli má však u amerického majitele stále důvěru. Pojďme si tedy připomenout ty největší a důležité zápasy AC v probíhajícím ročníku.

Vysoká prohra v derby proti Interu 1:5, následovaly bezgólové remízy s Newcastlem a Dortmundem. Poté AC podlehlo Juventusu (0:1) a PSG (0:3), načež posléze Pioliho svěřenci remizovali 2:2 s Neapolí. Úspěch v Paříži (2:1) Milán ve skupině Ligy mistrů postavil slušné pozice, o kterou ale přišel v zápase s Dortmundem (1:3).

Fanoušci slavného italského giganta v tom mají celkem jasno. Za současnou krizi může Pioli a jeho trenérský štáb, včetně kondičního trenéra. Rossoneri mají na listině zraněných pravidelně řadu klíčových hráčů. Lodivod AC nedokáže využít potenciál hráčů, které má k dispozici, není už schopen týmu nic přinést.

Jenže navzdory kritice v médiích i mezi fanoušky je vedení klubu s trenérem AC stále očividně spokojeno. Podle serveru Football Italia jej americký majitel Gerry Cardinale před koncem sezony neplánuje vyhodit a věří, že nepříznivou situaci stále dokáže zvrátit.

Zdroj: UEFA, Football Italia, Tuttomercato web

Reklama

Oblíbené