Spojte se s námi


Bundesliga

Napraví Bayern své nerozumné rozhodnutí? Ve hře je nejen „krádež“ u konkurenta z Leverkusenu, vrátit se může talentovaný Nagelsmann

Velký moment pro celou Bundesligu je blízko. Bayern Mnichov se po dlouhých 11 sezonách dost možná nebude radovat ze zisku titulu. Klub navíc v létě opustí Thomas Tuchel. Kdo přijde na jeho místo? Možností je několik, jedna je však překvapivá.

Publikováno

dne

Velký moment pro celou Bundesligu je blízko. Bayern Mnichov se po dlouhých 11 sezonách dost možná nebude radovat ze zisku titulu. Klub navíc v létě opustí Thomas Tuchel. Kdo přijde na jeho místo? Možností je několik, jedna je však překvapivá.

Dominance se zdá být u konce. Bayern Mnichov pravděpodobně svůj dvanáctý titul v řadě nezíská. Jisté to ještě není, nicméně bavorský gigant nemá situace ve svých rukou. Bundeslize totiž vládne Leverkusen.

Xabi Alonso zvládá své první trenérské angažmá v dospělém fotbale na výbornou. V minulé sezoně vytáhl svůj tým ze sestupových pozic do evropských pohárů, v té aktuální překonává všechny možné rekordy a kráčí pro první titul v historii Leverkusenu.

Nelze se divit, že je o něj zájem. Je spojován s odchodem do Liverpoolu, kde by mohl nahradit Jürgena Kloppa, jenž oznámil, že po sezoně odejde. To však není jediná adresa, kam by mohl zamířit. Údajně o něj bude stát v případě konce Mauricia Pochettina také londýnská Chelsea.

Aby toho nebylo málo, tak se do hry může zapojit také celek, který Alonso hodlá sesadit z trůnu. Bayern Mnichov. Bavorský velkoklub si jej vytipoval jako náhradu za Thomase Tuchela, který opustí Allianz Arenu na konci této sezony.

Bundesligový hegemon již měl španělského kouče kontaktovat. Xabi už se navíc ke spekulacím vyjádřil před týdnem. Pro mužstvo z Mnichova ale není lodivod Leverkusenu jedinou možností.

Napraví Bayern Mnichov nerozumný krok?

Psala se druhá polovina března roku 2023. Bayern Mnichov učinil šokující krok, který nikdo nečekal. A také dost kontroverzní, který vyvolal hodně reakcí. Julian Nagelsmann byl nepochopitelně odvolán z pozice hlavního trenéra, na jeho místo byl dosazen Thomas Tuchel.

Hasan Salihamidžič a Oliver Kahn, kteří takto rozhodli, však sami byli odejiti dva měsíce po angažování Tuchela. Předseda dozorčí rady Herbert Hainer neskrýval svou frustraci ohledně toho, že nebyl dostatečně informován. Čestný prezident Uli Hoeness pro změnu veřejně označil vyhazov talentovaného kouče jako nerozumný krok.

Nyní 36letý trenér vede německou reprezentaci a povede ji také na domácím mistrovství Evropy, které se koná v létě. Není však jasné, zdali ji povede i poté. Podle německých médií je to spíše nepravděpodobná možnost.

Ale co bude dál? Německý Bild přišel s informací, že třebaže bavorský gigant nemá v případě odmítnutí ze strany Xabiho Alonsa vyloženě plán B, rozhodně se nebude bránit návratu Nagelsmanna.

Sám Nagelsmann prý není vůbec proti. Ostatně nedostal příležitost dokončit v klubu svou rozdělanou práci. Hráči jej měli rádi. Jeho odchod nesli těžce. Stejně tak fanoušci. Návrat by dával po všech stránkách smysl.

Talentovaného kouče je v reprezentaci rozhodně škoda. Na klubové scéně si vedl znamenitě. Klub už navíc úspěšně vedl, z obou stran by to tedy byla pomyslná sázka na jistotu.

Zdroj: Bild, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.