Spojte se s námi


Bundesliga

Xabi Alonso ideálním kandidátem pro Liverpool? Existují důvody, proč by měl zůstat v Německu, věří v Leverkusenu

Xabi Alonso je podle posledních informací nejvážnějším kandidátem na zisk postu hlavního trenéra Liverpoolu. V Leverkusenu však věří, že španělský kouč zůstane i nadále a do anglické Premier League se stěhovat nebude.

Publikováno

dne

Xabi Alonso je podle posledních informací nejvážnějším kandidátem na zisk postu hlavního trenéra Liverpoolu. V Leverkusenu však věří, že španělský kouč zůstane i nadále a do anglické Premier League se stěhovat nebude.

Jak už jsme informovali v jednom z předchozích článků, Xabi Alonso je nejen podle britských médií ideálním kandidátem na zisk postu hlavního kouče Liverpoolu.

Reds totiž na konci sezóny opustí jejich dosavadní kouč Jürgen Klopp. Ten s klubem sídlícím na Anfield Road vyhrál celkem sedm trofejí.

V ročníku 2018/19 to byla Liga mistrů, rok 2019 znamenal vítězství v Superpoháru UEFA a na MS klubů. Poté v sezóně 2019/20 získal Liverpool titul v Premier League, později také Carabao Cup, FA Cup a Community Shield.

Xabi Alonso během své hráčské kariéry oblékal dres Liverpoolu po dobu pěti let. Nyní navíc coby kouč odvádí velice dobrou práci v bundesligovém Leverkusenu.

S německým klubem má skvěle nakročeno k zisku mistrovského titulu, jeho svěřenci zatím v probíhajícím ligovém ročníku neznají hořkost porážky. Během 18 zápasů Leverkusen nahrál už 48 bodů, patnáctkrát vyhrál a třikrát remizoval.

Xabi Alonso zůstane, věří v Leverkusenu

Není tak divu, že bude španělský kouč v létě žhavým zbožím. V Leverkusenu ale i tak věří, že Xabi Alonso v týmu i nadále zůstane. Jedním z důvodů je fakt, že je zapojen do tvorby kádru pro příští sezónu.

Dvaačtyřicetiletý kouč se pak, jak sám před několika desítkami hodin uvedl, soustřeďuje pouze na Bayer. A to i směrem do budoucna. To na platformě X píše na také novinář Sky Sports Florian Plettenberg.

Zdroj: Bundesliga, Sky Sports, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.