Spojte se s námi


Chance Liga

Náhrada za Krejčího? Sparta ji může najít ve svém kádru, přiznává kouč Friis. Promluvil o příchodech i odchodech

Pražská Sparta za sebou má druhé přátelské utkání v rámci přípravy na novou sezonu a v obou dokázala zvítězit. Trenér Lars Friis tak zatím drží 100% bilanci. Po zápase promluvil o potenciálních příchodech, vyjádřil se i k odchodům.

Publikováno

dne

Pražská Sparta za sebou má druhé přátelské utkání v rámci přípravy na novou sezonu a v obou dokázala zvítězit. Trenér Lars Friis tak zatím drží 100% bilanci. Po zápase promluvil o potenciálních příchodech, vyjádřil se i k odchodům.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Sparta je v přípravě stále stoprocentní
  • Friis naznačil, kdo může nahradit Krejčího
  • Trenér mluvil i o odchodech

Dva zápasy, dvě výhry, dva dobré předvedené výkony. Že pražská Sparta přišla o kapitána Ladislava Krejčího, trenéra Briana Priskeho a musí se obejít bez svých velkých hvězd kvůli účasti na Euru? To téměř nejde znát.

V prvním přátelském utkání totiž letenští porazili 3:1 AIK Stockholm, v pátek si svěřenci Larse Friise poradili se slovenskou Trnavou 3:0. O šest gólů se postaralo šest různých střelců a mezi fanoušky tak po těchto duelech panuje dobrá nálada.

Trošku ji nicméně kazí, že spíše než příchody hlásí Sparta odchody. Kromě Krejčího totiž tým opustili na hostování Michal Ševčík, jenž zamířil do Norimberku, Adam Karabec, který odešel do Hamburku, či Václava Sejka, který si zahraje v Zaglebie Lubin.

„Jedná se o tři hráče, kteří jsou velmi talentovaní a kvalitní. Všichni jsou nadějí směrem do budoucna. Bohužel nebylo možné jim nyní poskytnout dostatečné vytížení. Konkurence v týmu je příliš vysoká,“ cituje Friise server inFotbal.

Všichni dle trenéra odchází do velkých klubů, v nichž můžou růst pod velkým tlakem, což prý potřebují, aby mohli sbírat nejen zkušenosti, ale také cenné minuty a dále se rozvíjet.

Kým Sparta může nahradit Krejčího?

Řeč však musela být také o příchodech. Těch totiž Sparta mnoho neohlásila. Víceméně jen jednu. Mimo to se mluví o odchodu dalších hvězd, například Lukáše Haraslína, Jana Kuchty či Veljka Birmančeviče. O tom ale na Letné nechtějí slyšet.

A kdo nahradí Ladislava Krejčího? V roli lídra těžko říct, na hřišti by jej však mohl pražský celek nahradit z vlastních zdrojů. „Můžu říct, že Jaroslav Zelený odvádí dobrou práci. Teoreticky může být náhradou za Krejčího,“ citují Sparťanské Noviny trenéra Larse Friise.

„Potřebujeme ale posílit o další hráče. Neřeknu kde, ale potřebujeme posily. Koukáme se i do defenzivy. Určitě ještě nemáme finální soupisku. Do sezony potřebujeme na každou pozici dva až tři hráče, nějaké příchody ještě budou,“ dodal.

Zdroj: X, Sparťanské Noviny, inFotbal, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.