Spojte se s námi


Fotbal

Náhoda? Barcelona rozdrtila Getafe, v ochozech nechyběl agent trenéra, o kterého katalánský gigant usiluje

Fotbalová Barcelona se snaží držet krok s Realem Madrid a stáhnout jeho náskok. Oba kluby jsou nicméně v naprosto rozdílných situacích a právě celek ze španělské metropole je na tom ve všech ohledech mnohem lépe. Katalánci navíc musejí hledat nového trenéra. Našli jej? Dost možná.

Publikováno

dne

Fotbalová Barcelona se snaží držet krok s Realem Madrid a stáhnout jeho náskok. Oba kluby jsou nicméně v naprosto rozdílných situacích a právě celek ze španělské metropole je na tom ve všech ohledech mnohem lépe. Katalánci navíc musejí hledat nového trenéra. Našli jej? Dost možná.

Dva největší kluby ve Španělsku i letos svádí zajímavý boj o titul. Zatímco loni dotáhl k vítězství v LaLize své svěřence Xavi Hernández, letos se zdá, že se králem své země stane Real Madrid. Barcelona však dělá, co může, aby tomu tak nebylo.

Nutno zmínit, že s tak omezenými prostředky, jakými katalánský gigant disponuje, si vede Xavi znamenitě. Přesto je pod neustálým tlakem. Neustále se spekuluje o nejrůznějších problémech. Někdejší vynikající záložník je stále pod drobnohledem.

I kvůli tomu se rozhodl učinit zajímavý krok. V lednu oznámil, že klub po sezoně opustí. Vysvětlil i důvody, proč se takto rozhodl. Barcelona tak musí řešit, co bude dál.

Aktuálně má na kontě 57 bodů, v sobotu si hravě poradila s Getafe (4:0). Na první Real Madrid, který má zápas k dobru, ztrácí 5 bodů. To však při hledání Xaviho nástupce nebude tak podstatné. Je totiž otázkou, kdo bude chtít v tak složitých podmínkách působit.

Jednou už košem Barcelona dostala. Mimo to se chvíli spekulovalo o návratu jedné legendy, která již v klubu působila. Nyní se však skloňují dvě nová jména.

Barcelona hledá trenéra. Našla již toho pravého?

Stejně jako Xavi se o kroku opustit v létě své kluby rozhodli Thomas Tuchel (Bayern Mnichov) a Jürgen Klopp (Liverpool). Druhý jmenovaný si chce dát pauzu, nicméně první jmenovaný je naopak spojován s tím, že by převzal právě katalánský velkoklub.

Aktuálně je údajně největším favoritem na post nového trenéra Hansi Flick, bývalý trenér Bayernu Mnichov či německé reprezentace, který je navíc aktuálně bez angažmá. Zejména v bavorském celku si vedl znamenitě a udělal obrovský dojem.

Právě Flickův agent Pini Zahavi navštívil přímo v Katalánsku zápas Barcelona vs Getafe, v němž domácí celek vyhrál 4:0. Zahavi je agentem německého trenéra teprve krátce. O jeho návštěvě informoval plátek Mundo Deportivo.

Zahavi má údajně blízký vztah s prezidentem klubu Joanem Laportou. Ten se se sportovním ředitelem Decem ještě nerozhodl, kdo katalánský celek převezme, nicméně Flick je dle španělských médií ve vynikající pozici k tomu, aby byl hlavním favoritem.

Zdroj: Mundo Deportivo, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.