Spojte se s námi


Fotbal

Velký návrat ve hře. Barcelona oslovila kouče, který ji vedl před Guardiolou, od roku 2013 je však bez práce

Barcelona si musí hledat nového trenéra. Xavi totiž oznámil, že na konci sezony klub, jehož legendou se stal, opustí. Co tedy bude dál? Prezident Joan Laporta rozhazuje sítě a nutno říci, že jsou ve hře zajímavé možnosti. Údajně by mohlo dojít k velkému návratu.

Publikováno

dne

Barcelona si musí hledat nového trenéra. Xavi totiž oznámil, že na konci sezony klub, jehož legendou se stal, opustí. Co tedy bude dál? Prezident Joan Laporta rozhazuje sítě a nutno říci, že jsou ve hře zajímavé možnosti. Údajně by mohlo dojít k velkému návratu.

Katalánský velkoklub sice v minulé sezoně vyhrál španělskou ligu. Že by se ale podařilo obhájit? Na to zřejmě už nemyslí ani ti nejpozitivnější příznivci. Barcelona je v křeči. Herně to skřípe, výsledkově to také není ono, čím dál víc se řeší různé spekulace o náladě v kabině.

Aktuálně Blaugranas ztrácejí po 22 kolech nejvyšší španělské soutěže na první Real Madrid 10 bodů. Nutno zmínit, že Barcelona se potýká s rozsáhlou marodkou, navíc ji trápí problémy v obraně, když má devátý nejvyšší počet inkasovaných branek.

Do ideálu má zkrátka tradiční velkoklub daleko. Finanční potíže tomu nepomáhají. Trenér Xavi se tedy ocitl pod velkým tlakem. Jak sám přiznal, trénovat takový velkoklub je prý extrémně náročné. I proto se rozhodl, že dokončí sezonu 2023/24 a v létě klub, jemuž zasvětil většinu života, opustí.

Co bude dál? Prezident klubu Joan Laporta má nelehký úkol. Musí najít minimálně adekvátní náhradu. Což o tom, některá zajímavá jména k mání budou. Jenže je otázkou, zdali si je bude moci Barcelona dovolit a zdali budou chtít v takto ztížených podmínkách pracovat.

I kvůli tomu došlo dle španělského Radia Marca k nečekanému. Laporta údajně oslovil nizozemskou legendu, která už klub jednou úspěšně vedla.

Uskuteční Barcelona velkolepý návrat?

Barcelona dle zahraničních médií zvažuje různé možnosti, kdo by se mohl ujmout jejího kormidla. Tisk zmiňuje jména jako Hansi Flick, Robert De Zerbi či Thiago Motta. Obrátit se ale může také na starou dobrou známost.

Joan Laporta totiž údajně oslovil Franka Rijkaarda, bývalého vynikajícího fotbalistu a také v první dekádě tohoto tisíciletí úspěšného trenéra. Rijkaard vedl Barcelonu v letech 2003 až 2008, než se klubu ujal Pep Guardiola.

Pod nizozemským koučem si nevedli Katalánci vůbec zle. Dvakrát vyhráli ligu či španělský Superpohár, v roce 2006 ovládli i Ligu mistrů. Celkově Rijkaard odkoučoval na Camp Nou 272 soutěžních duelů s průměrem 1.99 získaných bodů na zápas.

Posléze se Nizozemec ujal tureckého Galatasaray, naposledy však vedl reprezentaci Saúdské Arábie v letech 2011 až 2013. Od té doby je bez angažmá. Jeho návrat by tedy byl hodně zajímavý. Už jen z toho pohledu, že není vůbec jasné, jak by si v aktuální situaci a ve složitém období vedl. Navíc po takové pauze.

Zdroj: Radio Marca, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.