Spojte se s námi


Fotbal

Šokující zpověď! Xavi přiznal další důvody, proč se rozhodl z Barcelony odejít. Je kruté takový klub trénovat, říká

Xavi se na konci probíhajícího soutěžního ročníku rozloučí s Barcelonou, to je informace, která před několika desítkami hodin obletěla celý fotbalový svět. Španělský kouč však na tiskové konferenci před zápasem s Osasunou zmínil další detaily.

Publikováno

dne

Xavi se na konci probíhajícího soutěžního ročníku rozloučí s Barcelonou, to je informace, která před několika desítkami hodin obletěla celý fotbalový svět. Španělský kouč však na tiskové konferenci před zápasem s Osasunou zmínil další detaily.

Jak už Xavi před několika desítkami hodin přiznal, na konci této sezóny opustí Barcelonu. Důvody jsou přitom naprosto zřejmé. Týmu se nedaří, španělský kouč nemá takové výsledky, jaké velmi pravděpodobně i on sám očekával, že bude mít.

Jedná se tak o druhou velice překvapivou novinku v posledních dnech. Svůj klub totiž na konci tohoto ročníku opustí i Jürgen Klopp, který je zase unavený po devíti letech strávených v Liverpoolu.

V Xaviho případě je však o to šokující fakt, že se legenda Barcelony takto rozhodla už na začátku sezóny. To ostatně teprve čtyřiačtyřicetiletý trenér připomněl na úterní tiskové konferenci před zápasem s Osasunou.

Kromě toho však dodal další důvod, proč se rozhodl z funkce hlavního kouče slavného katalánského velkoklubu rezignovat. Xavi zkrátka necítí, že je práce jeho a celého trenérského týmu dostatečně oceněna.

Xavi o důvodech rezignace…

„Rozhodnutí o rezignaci jsem učinil už na začátku sezóny,“ řekl Xavi na tiskové konferenci právě před utkáním s Osasunou, jehož slova ocitoval také deník Mundo Deportivo.

To je vyjádření, které španělský kouč pronesl už při zveřejnění této poměrně šokující novinky. Nyní ale přiznal další věc, a to, že se v klubu necítí být dostatečně doceněn.

„Rozhodnutí o mé rezignaci padlo už dávno, naše práce není dostatečně oceněna. Může za to klub, tisk nebo fanoušci? Pokud něco děláte s nejlepším úmyslem, ale pak to nikdo neocení, vytváří to ve vás frustraci. Tlak jsme vydrželi dlouho, teď jsme se ale ocitli v jednom z nejtěžších okamžiků,“ uvedl.

Xavi poté ještě dodal, že opouští tuto pozici také proto, že i on sám je fanouškem Barcelony. Také všechny vyzývá, aby v těchto těžkých časech byli všichni jednotní, přičemž především příznivcům katalánského giganta poděkoval za podporu.

„Poděkovat Laportovi? Vždy a s rukou na srdci, jsem za tuto šanci vděčný. Ale pokud si nevážíme toho, že jsme přežili i ta nejkrušnější období, je na čase se rozloučit. Je tedy kruté trénovat Barcelonu? Je to tak, v případě neúspěchu vám to dávají pocit, že za to nestojíte. Kdysi, když jsem mluvil s Pepem, Ernestem nebo Luisem Enriquem, jsem si nic takového nedokázal představit. Teď jsem si to sám prožil,“ řekl Xavi závěrem.

Zdroj: FC Barcelona, Mundo Deportivo, X – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.