Spojte se s námi


Hokej

Mohla by NHL expandovat do Evropy? Je to pravděpodobně nevyhnutelné, říká Daly

Nejslavnější hokejová soutěž na světě, se před letošní sezonou rozrostla o další, v pořadí už dvaatřicátý tým. Přestože vstupy, ať už Vegas či Seattlu, jsou dlouholeté a pečlivě organizované kroky, nemusela by tato soutěž být zdaleka kompletní.

Publikováno

dne

Nejslavnější hokejová soutěž na světě, se před letošní sezonou rozrostla o další, v pořadí už dvaatřicátý tým. Přestože vstupy, ať už Vegas či Seattlu, jsou dlouholeté a pečlivě organizované kroky, nemusela by tato soutěž být zdaleka kompletní. Pokud to pomůže celkové ekonomice NHL, nebrání se její zástupci prakticky čemukoliv, ani expanze do Evropy. Podrobnější možný plán NHL do budoucna zveřejnil web RN Hockey.

Na první pohled se to zdá jako holý nesmysl, nicméně po detailnější úvaze a zvážení všech faktů není nic nereálné. Už vůbec ne, když o tom mluví jeden z předních zástupců nejslavnější ligy světa.

Pravda, zástupce komisaře NHL Bill Daly na tohle téma hovořil už v roce 2018. Tedy před Covidem. Během této doby, až do dneška měla liga starostí až nad hlavu. Daly však tenkrát řekl: “Myslím, že s pokračujícím růstem tohoto sportu, jeho rozšířením, je tato franšíza v Evropě v určitém okamžiku pravděpodobně nevyhnutelná.”

Už tehdy jasně řekl, že expanze NHL na evropský kontinent není otázka nejbližších let, ale běh na dlouhou trať. To však neznamená, že není v tuto chvíli zajímavé o tom hovořit.

https://www.instagram.com/p/CU8FypRtAPz/?utm_medium=copy_link

Zámořští reportéři se dokonce už zamysleli nad tím, jak by celý případný herní plán vypadal, kdyby měla Evropa například čtyři zástupce:

  • Každý evropský tým by hrál proti sobě celkem čtyřikrát, což by znamenalo (4 týmy, 6 zápasů proti každému) 18 zápasů.
  • Každý evropský tým by hrál s každým týmem Východní konference a Západní konference dvakrát (doma a venku), když by odehrál 64 zápasů (32 x 2), čímž by zaokrouhlil kompletní 82 zápasový program základní části.

Pokud jde o play-off, pak by postupovali tři nejlepší z každé divize (Metropolitní, Atlantické, Centrální, Pacifické a Evropské), tyto týmy by se automaticky kvalifikovaly. Posledním místem by byla divoká karta, kterou by získal jeden z dalších nejlépe postavených týmů.

REALITA ČI POUHÝ SEN?

Pochopitelně je tady kolem řada velmi podstatných otázek, které by musely být zodpovězeny. Jak by fungovalo náročné plánování soutěže? Podpořili by týmy i evropští fanoušci? Podpořili by rozšíření jak NHL, tak NHLPA. Kdy by se případné rozšíření do Evropy konalo?

Ačkoliv se zdá, že na mnoho těchto otázek vlastně ani neexistuje odpověď, lze jich najít hned několik. Jedním z nejtěžších úkolů by pochopitelně byla logistika celé soutěže.

Přelety z jednoho kontinentu na druhý se jeví možná jako šílenství, nicméně nejdelší přelety napříč celou soutěží nejsou už teď zase o tolik kratší. Jestli by se mělo trávit v letadle šest nebo osm hodin, to už není tak klíčové.

Pokud by liga zvládla vyřešit již zmíněnou náročnou logistiku, potom může Evropa tvrdě narazit na financování celého projektu. Je víceméně jasné, že by to z vlastní kapsy neutáhla ani nejhokejovější evropská města.

Jestli spočívá budoucnost NHL i na evropském kontinentu, je otázka, na kterou budeme pravděpodobně hledat odpověď ještě dlouhá léta. Přesto nelze tuhle myšlenku hodit do koše jen proto, že zní poněkud šíleně. Hokej se postupem času rozvinul ve velký byznys, který nezná hranice.

Zdroj: RN hockey

Reklama

Hokej

Floridu okradl o unikátní rekord nováček NHL ze Seattlu

Florida Panthers se mohla dotknout poměrně zajímavého milníku v historii klubu i NHL, ale k tomu jeden z nejlepších celků letošní NHL potřeboval porazit nováčka ze Seattlu. Florida prohrála 1:4 a rekord se jí rozplynul. O co šlo?

Publikováno

dne

Florida Panthers se mohla dotknout poměrně zajímavého milníku v historii klubu i NHL, ale k tomu jeden z nejlepších celků letošní NHL potřeboval porazit nováčka ze Seattlu. Florida prohrála 1:4 a rekord se jí rozplynul. O co šlo?

Zajímavý milník mohla vidět dnes v uplynulém večeru slavná NHL. Floridští Panthers vstoupili do letošního ročníku NHL velmi dobře a drží se na nejvyšších patrech tabulky. K tomu Floridě pomohla i skutečnost, že dokázala vyhrát v jedenácti domácích zápasech od startu ligy. A před domácími fanoušky byla Florida opravdu silná.

Jít na Floridu znamenalo odejít domů s výhrou. To ale skončilo. Na Floridu přijel nováček ze Seattlu, který udivuje NHL nejen dobrými výkony, ale také svými pohlednými dresy, které před sezonou způsobily doslova nákupní šílenství.

Seattle začal zápas dobře, když otevřel v první třetině skóre v přesilové hře Eberle. Florida reagovala poměrně rychle, když o 5 minut později srovnal Hörnqvist. V polovině první třetiny se skóre měnilo ještě jednou, když dostal Kraken zpět do vedení Donato.

Po bezbrankové druhé třetině udeřil Seattle ve 46. minutě, kdy vsítil svou druhou branku v utkání Eberle. Florida následně zkusila hru bez brankáře, ale branku nedala. Naopak výhru hostů ze Seattlu pečetil Oleksiak.

Florida padla v letošní sezoně doma poprvé, se Seattlem prohrála 1:4. Kvůli tomu Florida nestanovila nový rekord NHL v počtu domácích výher od startu ligy. Florida se zastavila na čísle 11.

Kdo z Čechů se objevil na ledě?

Radko Gudas (FLA) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:50

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Extraligu přerušovat nebudeme, shodly se kluby. Chtějí ale víc diváků a kompenzace

Poté, co vláda České republiky rozhodla o omezeném režimu pro sport, kde může být nově maximálně 1000 diváků, uspořádaly extraligové kluby videokonferenci, na které probraly další kroky. „Vedení soutěže se s představenstvem APK LH dohodlo, že soutěž pokračuje podle schváleného rozpisu,” stojí v tiskové zprávě po ukončeném jednání.

Publikováno

dne

Poté, co vláda České republiky rozhodla o omezeném režimu pro sport, kde může být nově maximálně 1000 diváků, uspořádaly extraligové kluby videokonferenci, na které probraly další kroky. „Vedení soutěže se s představenstvem APK LH dohodlo, že soutěž pokračuje podle schváleného rozpisu,” stojí v tiskové zprávě po ukončeném jednání.

Ačkoliv si všichni moc dobře uvědomují, že finanční ztráta bude mít na kluby a celou soutěž drastický dopad, dá se říct, že v tuto chvíli bylo zvoleno menší zlo. Po pátečním jednání majitelů s ředitelem extraligy Josefem Řezníčkem kluby rozhodly, že pokračování soutěže je v tuto chvíli ta nejlepší varianta.

Důvodem je především nabitý program, kdy není v olympijské sezoně moc volných termínů. Už tak je program naplánován tak, že poběží i během olympiády v Pekingu.

Jedeme dál i v novém režimu, ačkoli finanční dopad na rozpočty klubů bude obrovský,“ řekl Řezníček v rozhovoru pro iSport, kde nastínil nejbližší postup Tipsport Extraligy. Jedním z kroků bude jednání s vládou, aby dostala liga výjimku.

Majitelé klubů sice nařízení respektují, ale zároveň nechápou, že například v O2 Aréně, která má kapacitu přes 17 tisíc, platí stejná pravidla, jako v nějaké malé hale, kde může teoreticky být hlava na hlavě.

S kluby jsme to téma otevřeli, dohodli jsme se, že se vytvoří žádost o výjimku, abychom to rozumně narovnali,” prozradil Řezníček jedno z hlavních témat pátečního jednání. Stejně tak se bude extraliga snažit opět vyjednat s vládou kompenzace za ušlé zisky ze vstupného, jako tomu bylo loni.

Otázkou stále zůstává, co bude s dva a půl roku plánovanou akcí pod širým nebem s názvem D+D Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně. Organizátoři zatím řeší různé varianty. Více by mohli prozradit v pondělí, kdy je naplánována tisková konference. Současné podmínky pro tuhle akci nazval Josef Řezníček za likvidující a zabijácké.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iSport 

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Naděje pro PSG Zlín na záchranu? Zlepšené výkony a příchod nové posily

PSG Zlín nezažívá v letošním ročníku Tipsport extraligy vůbec příjemné období. Zlín se v tuto chvíli krčí na posledním místě tabulky, ze které ztrácí 8 bodů na předposlední Kladno. Čekají je ještě pořádně krušné chvíle, ale naděje je, jak se zdá, tady.

Publikováno

dne

Zdroj: David Peška, PSG Berani Zlín

PSG Zlín nezažívá v letošním ročníku Tipsport extraligy vůbec příjemné období. Zlín se v tuto chvíli krčí na posledním místě tabulky, ze které ztrácí 8 bodů na předposlední Kladno. Čekají je ještě pořádně krušné chvíle, ale naděje je, jak se zdá, tady.

Zlín se herně zvedl a na ledě to začíná vypadat, že by mohlo dojít ke zlomu. V posledních dvou zápasech dokázal Zlín dvakrát vyhrát. A nebylo to proti slabým soupeřům.

Nejprve si dokázal v domácím prostředí poradit s Olomoucí a následně výhru na domácím ledě potvrdil skalpem posledního mistra Ocelářů Třinec po prodloužení. Pro Zlín to bylo velmi cenných 5 bodů do tabulky.

A nyní to vypadá ještě lépe. Zlín posiluje a do extraligy se podívá další ruská posila. Jedná se o Vladimira Michasjonoka. Klub vycítil, že potřebuje své útočné pole ještě posílit, a proto se rozhodl angažovat do konce sezony tohoto ruského mladíka.

„Sháněli jsme kvalitního útočníka a naskytla se nám možnost angažovat mladého hráče z KHL,“ řekl pro web Zlína sportovní manažer Martin Kotásek.

Jedná se o nadějného ruského útočníka, který chce svou kariéru posunout dále a sází na Tipsport extraligu. „Měl jsem možnost zůstat v Rusku, rozhodl jsem se ale, že chci novou výzvu. I z pohledu kariérního růstu,“ řekl Vladimir Michasjonok.

O přesunu z ruského Chabarovsku do Zlína se radil i s českým bývalým spoluhráčem Michalem Jordánem. „Volal mi a řekl mi pěkné věci o městě a o lidech okolo klubu. Říkal mi, že má smysl sem jít,“ potvrzuje nová útočná posila Zlína.

Zlín nekupuje žádného zajíce v pytli. „Michal Jordán nám poskytl cenné informace: co se týče jeho pracovitosti, tréninkové morálky a základní herní charakteristiky. Viděli jsme pár videí a jsme přesvědčení, že nám v současné situaci pomůže,“ věří trenér Zlína Jenáček.

Nová posila se Zlínem už trénuje. Vztahuje se k ní ještě jedna zajímavost. V extralize bude hrát s číslem 99 na zádech!

Jestli se Zlínu tato akvizice vyplatí a dokáže se ještě odpoutat minimálně od přímého sestupu, se uvidí v následujících měsících.

Zdroj: Hokej

Pokračovat ve čtení

Oblíbené