Spojte se s námi


Fotbal

Lvíčata, která se vyplatí sledovat: Český Sterling, usměvavý drzoun i pracovitý univerzál

Již ve čtvrtek čeští reprezentanti do 21 let vstoupí do bojů na mistrovství Evropy. Kádr je sice okleštěn o Adama Hložka či Davida Juráska, kteří již hrají za A-tým, přesto řada borců rozhodně stojí za pozornost diváků.

Publikováno

dne

Již ve čtvrtek čeští reprezentanti do 21 let vstoupí do bojů na mistrovství Evropy. Kádr je sice okleštěn o Adama Hložka či Davida Juráska, kteří již hrají za A-tým, přesto řada borců rozhodně stojí za pozornost diváků.

Vasil Kušej

Je to paradox, ale přestože je v reprezentaci nejkratší dobu z celého kádru, má asi největší potenciál zaujmout skauty. Kušej nízkým těžištěm a schopností driblovat tak, že mu nelze sebrat míč, připomíná Raheema Sterlinga.

Kušej může jako jeden z mála Čechů těžit z těžkého losu, je totiž silný v protiútocích, což zvláště proti Německu a Anglii bude hlavní zdroj šancí. A snad Kušejovi sedne koncovka, která ho v lize občas trápila.

Lukáš Červ

Povaha, kterou potřebuje každý hráč v tréninku i zápase. Rozdává úsměvy, baví spoluhráče, ale jakmile začne zápas, nechcete stát proti němu. Červ je jako hlídací pes, který se nebojí přitvrdit. A že je to občas za kartu, to zas tak nevadí.

Červ je velmi silný ve skluzích a všeobecně zákrocích, souběžně má v noze dynamit a umí pálit zpoza vápna. Spoluhráče dokáže vyhecovat, což skauty též může zaujmout. Červ navíc možná bojuje i o návrat do Slavie.

Pavel Šulc

Kmenový hráč Plzně je opakem Červa. Zrzavý slušňák je mezi trenéry oblíbený pro pracovitost a také univerzálnost. Uprostřed hřiště je konkurence velká, ale Šulc si po povedeném jaru základ zaslouží. V Jablonci se osvědčil jako pravý wingbek, dokáže hrát i zleva.

Matěj Jurásek

Podobně jako Kušej i Jurásek může uspět díky rychlostním schopnostem. Též je to hráč do brejku, který může zahraniční agenty zaujmout vynikající levačkou. Ve Slavii mu to jde lépe v roli náhradníka, ale v Gruzii by měl startovat v základu.

Václav Sejk

Pokud Jurásek ani Kušej nemají jistý základ, Sejk by s velkou pravděpodobností startovat měl. Typologicky hráč hodně podobný Janu Kuchtovi, který se nebojí obránce vyprovokovat a přitvrdit. Přes menší vzrůst navíc obstojí i v soubojích na tělo.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace u21

Reklama

Oblíbené