Spojte se s námi


Evropská liga

Laci před Galatasarayem: Jsme připraveni, budeme tlačit do posledního dechu! Na co se Sparta musí nejvíce soustředit?

Sparta ve čtvrtek večer na svém stadionu v odvetě 1/16 finále Evropské ligy přivítá Galatasaray Instanbul a pokud chce postoupit, musí zvítězit. Co před zápasem s tureckým celkem pronesl sparťanský středopolař Qazim Laci?

Publikováno

dne

Sparta ve čtvrtek večer na svém stadionu v odvetě 1/16 finále Evropské ligy přivítá Galatasaray Instanbul a pokud chce postoupit, musí zvítězit. Co před zápasem s tureckým celkem pronesl sparťanský středopolař Qazim Laci?

Jednogólové manko. Přesně tolik Spartě chybí, aby v odvetě 1/16 finále Evropské ligy mohla začít od nuly a jít za postupem do další fáze soutěže.

V Turecku to nakonec nevyšlo, letenští podlehli istanbulskému celku 2:3, na druhou stranu je to ovšem výsledek, se kterým se rozhodně dá pracovat. Navíc má Sparta do odvety výhodnější pozici co do domácího prostředí.

Fanoušci svůj tým jistě poženou za srovnáním stavu a poté rovněž za vítězstvím. Síla domácího stadionu ale nakonec nebyla tím rozhodujícím faktorem, která Spartě v úvodním klání proti Galatasaray zlomila vaz. Pražanům nevyšla produktivita.

Jak už jsme dříve informovali, Brian Priske však v odvetě spoléhá právě i na fanoušky, kteří pravidelně vyprodávají Letnou. I díky jejich podpoře jsme byli svědky vynikajících domácích zápasů s Kodaní, Záhřebem či Betisem.

Laci o odvetě s Galatasarayem

Podobně hovořil i Qazim Laci. Sparťanský středopolař ovšem po tréninku hovořil také o konkrétních aspektech hry, respektive kde musí jako tým zabrat. Sparta musí být vzhledem k jednogólovému manku ostražitější v defenzivě a co nejdříve skórovat.

„Jsme dobře připraveni a víme, co čekat. Ve čtvrtek to bude trochu o něčem jiném, protože hrajeme doma. Budeme tlačit do posledního dechu. Ještě není ani zdaleka dobojováno a je proto třeba, abychom vše dotáhli k úspěšnému konci,“ říká Laci v rozhovoru pro klubový web.

„V každém zápase jsme schopni vytvořit si řadu šancí, takže o tento aspekt hry strach nemám. Jak už jsem ale říkal, nejdůležitější bude to, abychom byli ostražití v defenzivě. Vepředu si šance vypracujeme, jen je musíme využít,“ dodává sparťanský středopolař.

Zápas Sparta vs Galatasaray je na programu ve čtvrtek od 21 hodin. Zápas je vyprodaný, pokud jste tedy nesehnali vstupenku, můžete jej sledovat na obrazovkách ČT Sport.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.