Fortuna liga

Kuchta po výhře nad Hradcem: Gól jsem hrozně moc potřeboval. Ukázali jsme charakter

Konečně prolomil nejen svou smůlu. Jan Kuchta vstřelil vítězný gól pražské Sparty při výhře 2:1 nad Hradcem. Ta se nerodila snadno, Hradec vedl a Sparta poté dohrávala v deseti. Co řekl po utkání reprezentační útočník?

Pražská Sparta po pěti remízách slaví vítězství. S Hradcem Králové to ale nebylo vůbec snadné, brzy se totiž dostal do vedení z kopačky Filipa Kubaly.

První poločas byl ze strany Sparty tragický, Hradec mohl vést o několik branek, měl ovšem problémy se zakončením a i díky vynikajícímu Matěji Kovářovi byl výsledek hratelný.

Hrálo se ovšem bez vyloučeného Tomáše Čvančary. Druhý poločas byl už mnohem lepší a Sparta otočila z kopaček Asgera Sörensena a Jana Kuchty.

„Gól jsem hrozně moc potřeboval. Stejně tak celý tým. Dneska to konečně vyšlo vítězně a jsme za to rádi,“ řekl pro klubový web reprezentační útočník.

Po zápase jej pochválil i trenér Priske. „Byl rád, že jsme vyhráli a že jsem protrhl střeleckou smůlu. Dal jsem první gól za Spartu v takhle důležitém zápase, když jsme hráli o deseti.

Ukázali jsme charakter. Cítím jeho důvěru i všech trenérů a jsem rád, že jsme i pro něj vyhráli,“ dodal Kuchta. Navázat na tento výkon bude muset i příští týden, Sparta jede do Brna.

Zdroj: AC Sparta Praha