Spojte se s námi


Fortuna liga

Kritika mě zocelila. Vím, že u fanoušků některých týmů nejsem moc oblíbený, říká uzdravený kapitán Sparty Krejčí

V probíhajícím ročníku Fortuna Ligy stihl odehrát Ladislav Krejčí mladší jen dva zápasy. Teď se poprvé od října poprvé podíval na hřiště v přátelském zápase proti Salcburku. V rozhovoru pro Sport.cz se rozpovídal o kontroverzi, kterou jeho postava vyvolává…

Publikováno

dne

V probíhajícím ročníku Fortuna Ligy stihl odehrát Ladislav Krejčí mladší jen dva zápasy. Teď se poprvé od října poprvé podíval na hřiště v přátelském zápase proti Salcburku. V rozhovoru pro Sport.cz se rozpovídal o kontroverzi, kterou jeho postava vyvolává nebo o údajném zájmu Feynoordu Rotterdam.

Sparta má po soustředění ve španělské Marbelle a s týmem se připravuje také její kapitán, Ladislav Krejčí mladší. Toho trápí od začátku sezony zdravotní problémy, kvůli kterým naskočil pouze do dvou ligových zápasů.

O nové roli kapitána

Po téměř půlroční pauze se 23letý záložník vrátil do intenzivního tréninku a absolvoval 45 minut v přátelském zápase proti rakouskému Salcburku. S kapitánskou páskou.

A jak vůbec jde funkci kapitána plnit, když je hráč zraněný? Krejčí v rozhovoru popisuje, že se snažil co nejvíce být s týmem.

„Vždy jsem se snažil s kabinou žít, vymýšlet věci mimo hřiště. Za poslední půlrok se nám povedlo vztahy o dost zlepšit. Role kapitána je pro mě obecně hodně nová, nabírám plno zkušeností,“ říká odchovanec Zbrojovky Brno na jeho roli během rekonvalescence.

Nový kapitán Sparty se ale musí potýkat s pochybnostmi, které mají fanoušci o jeho pozici lídra kabiny. Napřímo ho ale podle jeho slov nikdo nekonfrontoval.

„Situace je samozřejmě specifická, že funkci mám zrovna já, když máme tolik zkušených hráčů. Ale vždy je důležité, jak si pravidla nastaví klub zevnitř, ne reakce zvenku. Na svou osobu už jsem si vyslechl tolik věcí, že tohle mi hlavu příliš nezamotá a nezahltí,“ pokračuje Krejčí.

Práce s kritikou

Lidé, zejména na sociálních sítích, se na jeho osobu nevyjadřují vždy slušně. Může za to kontroverzní povaha talentovaného Sparťana, který někdy neumí v zápasech udržet nervy na uzdě. Na kritiku si ale podle jeho slov už zvykl.

„Po vyhrocenějších zápasech jsem určitě vnímaný jako nějaká kontroverznější postava, kritika jde více na mou osobu. Ale na jednu stranu jsem za to rád, hodně mě tyto momenty zocelily, třeba při zápase dokážu už na určité situace reagovat jinak,“ mluví o progresu Krejčí mladší.

Návrat do reprezentace a přestup do Nizozemska

Dostalo se také na myšlenky ohledně návratu do reprezentace. Ta je samozřejmě dlouhodobým cílem Krejčího. Sám se ale chce nejprve dostat do formy, kterou měl před zraněním. Prioritou tak je v současné době klub.

V létě se hodně spekulovalo o přestupu záložníka Sparty do nizozemského Feynoordu Rotterdam, kam odešel jiný bývalý Sparťan, stoper Dávid Hancko. Krejčí ale všechny takové fámy bral s rezervou.

„O zájmu jsem se dozvěděl z Instagramu. Nic konkrétnějšího jsem neřešil, navíc se vše dělo mimo přestupové období, takže jsem informace bral spíš na lehkou váhu,“ okomentoval údajný zájem Feynoordu Krejčí.

Jak samotný hráč potvrdil, nechce návrat na trávníky příliš uspěchat, sám ale doufá, že stihne začátek jarní části Fortuna Ligy, který přijde už 28. ledna v zápase proti Olomouci. To si jistě přejí také sparťanští fanoušci.

Zdroje: Sport.cz, Twitter

Reklama

Fortuna liga

Klec a vězení v sektoru hostí na novém stadionu Pardubic? Nedůstojné, říká Tvrdík. Může za to policie, říká klub

Velká sláva pro Pardubice se blíží. Fotbalisté místního FK konečně vyběhnou na novém Letním stadionu a po dvou a půl letech v lize nebudou muset hrát v azylu. Jenže nový stánek se ihned ocitl pod velkou kritikou kvůli otřesnému sektoru pro hostující fanoušky.

Publikováno

dne

Velká sláva pro Pardubice se blíží. Fotbalisté místního FK konečně vyběhnou na novém Letním stadionu a po dvou a půl letech v lize nebudou muset hrát v azylu. Jenže nový stánek se ihned ocitl pod velkou kritikou kvůli otřesnému sektoru pro hostující fanoušky.

Neskutečně dlouhou dobu trvalo Pardubicím na městě prosadit, aby se postavil nový stadion. Všemožné problémy a překážky, které třeba ani nijak nesouvisely s fotbalem, házely fanouškům do tohoto snu vidle.

Pardubičtí fotbalisté tak museli ještě 2 a půl roku po postupu do nejvyšší soutěže nastupovat na stadionu Bohemians v Ďolíčku, na což doplácela nejen návštěvnost, která byla nevalná, ale také výkony domácích hráčů.

V sobotu od 18 hodin se otevře Letní stadion v Pardubicích a domácí celek nemohl otevření naplánovat lépe. Přijede totiž pražská Slavia, lídr tabulky a hegemon posledních let. Po vstupenkách na zápas se jen zaprášilo a kapacita 4600 bude zaplněna do posledního místa. V Pardubicích vtipkovali, že by stadion na Slavii zaplnili třikrát.

Klec v sektoru hostů

Zatímco domácí fanoušci si budou užívat svátek fotbalu, hosté ze Slavie na tribuně mít takové pohodlí nebudou. Jejich sektor je totiž obloženými železnými ploty a navíc završený sítí až ke stropu stadionu, fanoušci hostů se tak ocitnou „v kleci“.

To se nelíbí ani šéfovi Slavie Jaroslavu Tvrdíkovi, který na svém Twitteru sdílel fotku onoho sektoru a dodal: „Smutné a nedůstojné.“ Není nutno dodávat, že z tohoto sektoru výhled na fotbal vskutku nebude ideální.

Stejně špatný pohled získáte, pokud si zakoupíte lístek na tribunu za branku vedle hostujícího kotle. Kvůli postavené kleci totiž neuvidíte půlku hřiště.

Zásluha Policie

Na konci ledna pobouřila fotbalové fanoušky na Twitteru městská policie na Twitteru, která poslala si strážníky a policisty ohlédnout hostující „klec“. „Tak jsme si taky vyrazili prohlédnout ten nový fotbalový stadion v Pardubicích. Akorát asi chápete, že strážníky a policisty nezajímalo ani tak hřiště, jako spíš hlediště…,“ dodal účet Městské Policie.

Jak později vyšlo najevo, „vězení“ v sektoru hostů je pouze práce policie, pardubický klub, město ani zhotovitel stadionu s tím nemají nic společného.

„Je to tak, realizace bezpečnostních opatření v sektoru hostů bylo v gesci Policie ČR, z vašeho postu bych vynechal slovo „především“. Klub na opatření v tomto sektoru neměl žádný vliv,“ odpovídal dotazům fanoušků na Twitteru PR Manažer Pardubic Radek Klier.

„Neumím si představit, že zhotovitel rekonstrukce nebo majitel stadionu, navíc vazáni nutností postavit stadion v souladu s licenčními podmínkami, by bezpečnostním složkám nevyhověli. Ale detailně do jejich komunikace nevidíme,“ dodal Klier.

Zdroj: FK Pardubice, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Stálice Tecl či střelci Jurečka s van Burenem. Který útočník nastoupí v základu Slavie proti Pardubicím?

Slavia jako jediná ze silné české trojky zvládla vstup do jara a porazila Jablonec 5:1. A to zejména díky střídajícím hráčům Micku van Burenovi (1+1) a Matěji Juráskovi (2+0). Trefil se i útočník na pravém křídle, Václav Jurečka, kdo tak dostane přednost v základu?

Publikováno

dne

Slavia jako jediná ze silné české trojky zvládla vstup do jara a porazila Jablonec 5:1. A to zejména díky střídajícím hráčům Micku van Burenovi (1+1) a Matěji Juráskovi (2+0). Trefil se i útočník na pravém křídle, Václav Jurečka, kdo tak dostane přednost v základu?

Jindřich Trpišovský má momentálně tři hrotové útočníky. Stanislava Tecla, Václava Jurečku a Micka van Burena. Tecl s van Burenem nasbírali za podzim 9 branek, Jurečka byl jedničkou na konci podzimu, kdy svými výkony pomohl oživit Slavii z krize.

Proti Jablonci to vyřešil Trpišovský tak, že do základu poslal Tecla, Jurečku posunul na pravé křídlo a van Burena si ponechal jako žolíka. Tah to byl povedený, Jurečka otevřel skóre, druhý gól mu ještě nebyl uznán kvůli ofsajdu, van Buren jako žolík během 2 minut zařídil dva góly.

Pouze Tecl byl jako jediný ze tří útočníků nevýrazný a svým výkonem si rozhodně o základní sestavu neřekl. Naopak Jurečku zřejmě buď vytlačí ze základní sestavy nebo posune na hrot Matěj Jurásek, který se blýskl dvěma góly.

Jestli hrdina van Buren nastoupí v základu, je těžké odhadovat. Podle Trpišovského vyjádření jej totiž kouč Slavie bude radši používat jako žolíka.

Zvažovali jsme jeho postavení do základní sestavy, pamatovali jsme ale na jeho historii tady, že mu zápasy vycházely spíše jako střídajícímu hráči. Spoléhali jsme na to, že si bude věřit a bude nebezpečný, že budeme mít dobře připravený zápas a on do toho vlétne. Mick je ve skvělém rozpoložení, rozehraný, sebevědomý, cítí strašnou podporu týmu i spoluhráčů,“ uvedl Trpišovský po zápase s Jabloncem.

Jenže svým skvělým výkonem 30letý útočník ukázal, že dozrál a ze žolíka se klidně může stát tahounem základní sestavy. Momentálně by tak výběr hrotového útočníka měl být mezi Jurečkou a van Burenem, ovšem nezapomínejme ani na Tecla.

Lídr kabiny je totiž velkým oblíbencem realizačního týmu, který si váží jeho neúnavné práci na hrotu útoku, díky čemuž poté může přijít třeba van Buren do unavenější obrany.

Nedá se tak s jistotou říct, že si nizozemský střelec zajistil základní sestavu. Na druhou stranu Tecl je používanější spíše v domácích duelech, v těch venkovních, kde je potřeba více síly a důrazu, by měl mít navrch Jurečka.

Tip Ruiku: Jurečka v základu na hrotu, van Buren jako žolík

Zdroj: Sk Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Wiesner je blízko prodloužení smlouvy ve Spartě, ta aktuální mu má končit v létě

Pražská Sparta prodloužila smlouvy s Tomášem Čvančarou a Martinem Vitíkem. Nyní je na cestě další prodloužení, bude se jednat o Tomáše Wiesnera, kterému aktuálně patří pravý kraj obrany.

Publikováno

dne

Pražská Sparta prodloužila smlouvy s Tomášem Čvančarou a Martinem Vitíkem. Nyní je na cestě další prodloužení, bude se jednat o Tomáše Wiesnera, kterému aktuálně patří pravý kraj obrany.

Před týdnem Sparta oznámila prodloužení smluv důležitých hráčů. Nový kontrakt podepsali dvaadvacetiletý Tomáš Čvančara s o dva roky mladším Martinem Vitíkem.

Sparta tak reagovala i na větší zájem o hráče, které by mohla v budoucnu s příjemným ziskem prodat do zahraničí. A nyní pracuje na dalším prodloužení.

Dle informací novináře Jana Vacka Sparta připravila kontrakt pro pravého beka Tomáše Wiesnera, který je klubovým odchovancem.

Pětadvacetiletý fotbalista, který si okusil hostování v Liberci či Mladé Boleslavi, aktuálně patří do základní sestavy, stejně jako jeho dva zmínění kolegové.

V aktuální sezoně nastoupil do třinácti ligových duelů a mnohdy pouze z lavičky, v zimní přípravě nicméně dostával mnoho prostoru na hřišti.

Na Olomouci dostal přednost před kolegou Janem Mejdrem a očekává se, že by tomu tak mělo být i v domácím zápase proti Mladé Boleslavi.

Wiesner v kádru A-týmu od návratu z Boleslavi působí již třetí sezonu, přičemž zejména v té minulé na něj trenéři spoléhali.

Pokud by Sparta váhala, hráč by si mohl hledat nové angažmá. V létě mu totiž dle serveru Transfermarkt aktuální smlouva skončí.

Zdroj: Jan Vacek Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené