Spojte se s námi


Fotbal

Koubek před Fiorentinou: Cíl do odvety? Potřebovali bychom být trochu účinnější do útočné fáze, tam máme z prvního zápasu rezervu

Odveta mezi Fiorentinou a Viktorií Plzeň je tu. Již dnes v podvečer se pokusí jediný český zástupce postoupit jako první v historii do semifinále Evropské konferenční ligy. Trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci odpovídal na zvídavé dotazy a nastínil i své očekávání z utkání.

Publikováno

dne

Odveta mezi Fiorentinou a Viktorií Plzeň je tu. Již dnes v podvečer se pokusí jediný český zástupce postoupit jako první v historii do semifinále Evropské konferenční ligy. Trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci odpovídal na zvídavé dotazy a nastínil i své očekávání z utkání.

Viktoria Plzeň v posledních týdnech českou veřejnost opět přesvědčila o tom, že se s ní musí počítat. Vysoko porazila Spartu, vyřadila Servette, s Fiorentinou doma remizovala a poté si poradila se Slavií.

Forma týmu Miroslava Koubka je vynikající a dnes je čas to potvrdit. Viktoria se může stát prvním týmem v historii České republiky, který postoupí do semifinále Evropské konferenční ligy.

Klíč je následný, musí neprohrát. Pokud bude na konci zápasu remíza, jde se do prodloužení a případně na pokutové kopy, kde to je loterie. V případě výhry jednoho z týmů je o postupujícím jasno.

Koubek o zápase s Fiorentinou

„Chtěli jsme do Itálie přivézt výsledek, který nám zajistí naději na postup a pokračovat v úsilí postoupit. To se nám podařilo. Určitě jsme měli na mysli také koeficient, a to se také podařilo a pomohli jsme celkově českému fotbalu.

Odvetu považujeme tak, že nemáme práci dokončenou a pokusíme se ji dokončit,“ řekl na tiskové konferenci trenér Miroslav Koubek. Ten také nastínil, jak na tom Viktoria aktuálně je.

„Musíme se na to podívat z několika aspektů. Zaprvé ta psychologická úroveň, pomohla nám výhra se Slavií. Druhý je zdravotní stav, kdy jsme si ze zápasu se Slavií neodnesli žádné velké šrámy. Třetí aspekt je uvolnění některých hráčů, kteří nemohli nastoupit v úvodním utkání kvůli kartám,“ dodal.

A co můžou Viktoriáni čekat od soupeře, který v lize pět zápasů v řadě neprohrál, ale stále drží naději na zisk italského poháru, ve kterém se v semifinále utká s Atalantou?

„Fiorentina je známá tím, že po fyzické stránce a po stránce držení míče se jedná o opravdu kvalitní mužstvo. V tom se nemůžeme srovnávat, ale zase máme svoje zbraně. Potřebovali bychom být trochu účinnější do útočné fáze, tam máme z prvního zápasu rezervu,“ zakončil Koubek.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.