Komentář: Kauza Hašek se jeví jednostranně, vše mohlo být jinak, kdyby…

Od konce ledna se v souvislosti s pražskou Spartou a záložníkem Martinem Haškem nemluví o ničem jiném. Hráč si chtěl podle vyjádření klubu „vydupat“ odchod do zahraničí, proto se nedostavil na letiště, aby s týmem odjel na herní soustředění do Španělska. Tak to celé začalo a stále neskončilo.

Zdroj: sparta.cz

Shrňme si informace, které se objevily v médiích. Hašek na konci ledna neodletěl s týmem na herní soustředění, protože chtěl odejít do zahraničí. Tam taky málem nakonec přestoupil. Konkrétně do Maccabi Haifa. Na poslední chvíli si ale prý řekl o víc peněz a klub couvl. Záložník byl následně přeřazen do B-týmu, za který ale hráč odmítá hrát a podal jednostrannou výpověď. Vše teď řeší právníci.

V kostce řečeno úskalí celého problému. Ale napadla vás taky otázka, proč k celé kauze známe názor jen jedné strany? Sparta vydává oficiální stanoviska, hráč ale mlčí. Žádný status na sociálních sítích, žádné vyjádření. Hráč nechce. Ne že by nemohl, on prostě nechce probírat kauzu přes média. Ani vyjádření jeho otce nebylo příliš šťastné. Přitom pravda v celé záležitosti není tak jednostranná, jak se zdá.

„Znám Martinovu verzi a samozřejmě to není tak, že by se on zbláznil,“ řekl pro ruik.cz zdroj z blízkého okolí Martina Haška. Hráči jeho mlčení tak jednoznačně ubližuje.

I kdyby za pár dnů hráč změnil názor a vydal veřejné stanovisko, je to pozdě. Pro většinu lidí bude za rozmazleného fracka, co si neváží šance hrát za SPARTU!

Jen pro srovnání, podobný příběh, který se v české nejvyšší lize přihodil v listopadu loňského roku. Exreprezentant Václav Pilař byl přeřazen do B-týmu Sigmy Olomouc za porušení smlouvy. V tomto případě se ale mělo jednat o veřejnou kritiku trenéra.

Hráč ale celou záležitost nenechal být. Udělal velký rozhovor do médií, kde řekl svůj postoj. Nakonec to dopadlo tak, že se v lednu (čili po dvou měsících) vrátil do přípravy s hlavním týmem Sigmy. Tehdy začínala příprava na jarní část sezony, což hrálo Pilařovi do karet. Mimochodem on také pohrozil odchodem z týmu.

Jenže Spartu prostě nelze srovnávat s Olomoucí. Na Letné mají své představy, do kterých když někdo nezapadá, tak má smůlu. Proto se domnívám, že Hašek ve Spartě dohrál…

Ale uvidíme, v následujících týdnech by mělo být jasněji. I když vzhledem k současné situaci a vyhlášenému nouzovému stavu se celá věc může protáhnout i na měsíce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Argumentace, že ho vyřadili z A týmu nemá u soudu šanci. Už jen kvůli tomu, že neabsolvoval přípravu a zároveň tím hrubě porušil smlouvu. Dále jsou tu výsledky kondičních testů před startem přípravy. Doufám, že mu ta super advokátka vysvětlila, že se sám připravil o šanci u soudu uspět. Schválně jestli se po prohraném soudu bude tlemit stejně, jako po prohraných zápasech. 😂

  2. Nevidím detailně do problému,ale mohli mu slíbit větší peníze po vydařeném půlročním návratu a potom mu to odmítli navýšit.Na základě těchto indícií se dá u soudu uspět.Kvalita českého soudnictví je ve světě velmi dobře známa za Somálskem ale před Běloruskem to přece jde.Tam vidím obršanci zvláště s tímto přijmením.

    • Mohli mu slíbit? To nemyslíš úplně vážně ne? Chceš uspět u soudu s indiciemi, které ty předpokládáš? 😂🙈 Neblázni chlape. Hašek hrubě porušil povinnosti vyplývající ze smlouvy. Neplnil pokyny k individuální přípravě které měl a díky tomu nebyl fyzicky připraven při kondičních testech. Poté odmítl odletět na soustředění. Opravdu si myslí, že klub je po takto hrubém několikanásobném porušení povinen nechat ho hrát v A týmu? 🙈 😁 Zajímalo by mě jestli si kariéru zničil sám, nebo to byla klasická akce agenta. Za mě jediná šance pro něj, je uhrát to na nervové zhroucení. Do léta si poležet v Bohnicích a pak s omluvou na Letnou. 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.