Komentář: Kauza Hašek se jeví jednostranně, vše mohlo být jinak, kdyby…

Od konce ledna se v souvislosti s pražskou Spartou a záložníkem Martinem Haškem nemluví o ničem jiném. Hráč si chtěl podle vyjádření klubu „vydupat“ odchod do zahraničí, proto se nedostavil na letiště, aby s týmem odjel na herní soustředění do Španělska. Tak to celé začalo a stále neskončilo.

Zdroj: sparta.cz

Shrňme si informace, které se objevily v médiích. Hašek na konci ledna neodletěl s týmem na herní soustředění, protože chtěl odejít do zahraničí. Tam taky málem nakonec přestoupil. Konkrétně do Maccabi Haifa. Na poslední chvíli si ale prý řekl o víc peněz a klub couvl. Záložník byl následně přeřazen do B-týmu, za který ale hráč odmítá hrát a podal jednostrannou výpověď. Vše teď řeší právníci.

V kostce řečeno úskalí celého problému. Ale napadla vás taky otázka, proč k celé kauze známe názor jen jedné strany? Sparta vydává oficiální stanoviska, hráč ale mlčí. Žádný status na sociálních sítích, žádné vyjádření. Hráč nechce. Ne že by nemohl, on prostě nechce probírat kauzu přes média. Ani vyjádření jeho otce nebylo příliš šťastné. Přitom pravda v celé záležitosti není tak jednostranná, jak se zdá.

„Znám Martinovu verzi a samozřejmě to není tak, že by se on zbláznil,“ řekl pro ruik.cz zdroj z blízkého okolí Martina Haška. Hráči jeho mlčení tak jednoznačně ubližuje.

I kdyby za pár dnů hráč změnil názor a vydal veřejné stanovisko, je to pozdě. Pro většinu lidí bude za rozmazleného fracka, co si neváží šance hrát za SPARTU!

Jen pro srovnání, podobný příběh, který se v české nejvyšší lize přihodil v listopadu loňského roku. Exreprezentant Václav Pilař byl přeřazen do B-týmu Sigmy Olomouc za porušení smlouvy. V tomto případě se ale mělo jednat o veřejnou kritiku trenéra.

Hráč ale celou záležitost nenechal být. Udělal velký rozhovor do médií, kde řekl svůj postoj. Nakonec to dopadlo tak, že se v lednu (čili po dvou měsících) vrátil do přípravy s hlavním týmem Sigmy. Tehdy začínala příprava na jarní část sezony, což hrálo Pilařovi do karet. Mimochodem on také pohrozil odchodem z týmu.

Jenže Spartu prostě nelze srovnávat s Olomoucí. Na Letné mají své představy, do kterých když někdo nezapadá, tak má smůlu. Proto se domnívám, že Hašek ve Spartě dohrál…

Ale uvidíme, v následujících týdnech by mělo být jasněji. I když vzhledem k současné situaci a vyhlášenému nouzovému stavu se celá věc může protáhnout i na měsíce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Argumentace, že ho vyřadili z A týmu nemá u soudu šanci. Už jen kvůli tomu, že neabsolvoval přípravu a zároveň tím hrubě porušil smlouvu. Dále jsou tu výsledky kondičních testů před startem přípravy. Doufám, že mu ta super advokátka vysvětlila, že se sám připravil o šanci u soudu uspět. Schválně jestli se po prohraném soudu bude tlemit stejně, jako po prohraných zápasech. 😂

  2. Nevidím detailně do problému,ale mohli mu slíbit větší peníze po vydařeném půlročním návratu a potom mu to odmítli navýšit.Na základě těchto indícií se dá u soudu uspět.Kvalita českého soudnictví je ve světě velmi dobře známa za Somálskem ale před Běloruskem to přece jde.Tam vidím obršanci zvláště s tímto přijmením.

    • Mohli mu slíbit? To nemyslíš úplně vážně ne? Chceš uspět u soudu s indiciemi, které ty předpokládáš? 😂🙈 Neblázni chlape. Hašek hrubě porušil povinnosti vyplývající ze smlouvy. Neplnil pokyny k individuální přípravě které měl a díky tomu nebyl fyzicky připraven při kondičních testech. Poté odmítl odletět na soustředění. Opravdu si myslí, že klub je po takto hrubém několikanásobném porušení povinen nechat ho hrát v A týmu? 🙈 😁 Zajímalo by mě jestli si kariéru zničil sám, nebo to byla klasická akce agenta. Za mě jediná šance pro něj, je uhrát to na nervové zhroucení. Do léta si poležet v Bohnicích a pak s omluvou na Letnou. 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...