Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Komentář: Doba hájení je pryč. Klusáček zatím v Bohemce nic neukázal

  Komentář: Doba hájení je pryč. Klusáček zatím v Bohemce nic neukázal

  -

  Už jsou to dva měsíce, co Luděk Klusáček vystřídal na lavičce fotbalistů Bohemians Praha 1905 Martina Haška. Za tu dobu se ale vršovický klub nijak výrazně nezvedl, žádný wow efekt, který se někdy příchodem nového trenéra ukáže, se nedostavil, a tak se klub stále potácí ve skupině o záchranu. Pokud nepřijdou výsledky, bude reálně bojovat o záchranu.

  Luděk Klusáček (uprostřed) zatím neukázal nic. Zdroj: bohemians.cz

  Dva měsíce už je dostatek času na to, aby nový kouč vtiskl svým svěřencům svůj herní styl. Pod Haškem se snažili hráči o ofenzivní kombinační fotbal. Teď když se díváte na hru vršovického celku, je to hlavně o bojovnosti a o tom hrát vzadu na nulu, protože hráči nejsou schopní dát gól.

  Vždyť pod Klusáčkem zatím v sedmi zápasech vstřelili jen tři branky. Hned ve čtyřech utkáních nedali ani jeden gól a na vstřelenou branku už čekají 182 minut. Na druhou stranu je potřeba uznat, že dva góly stačily k zisku šesti bodů (výhry 1:0 nad Příbramí a Opavou).

  Ale na hře je jasně vidět, že když už se hráči dostanou do šance, tak ji útočníci nedokážou zakončit. Ať už Ugwu či Keita.

  Také je vidět, že hráči ještě čerpají z toho, co se naučili pod Haškem. Klusáčkův přínos se ještě neprojevil. Navíc v pátečním utkání poprvé Bohemka v této sezoně doma prohrála. Proti Baníku vypadaly nějaké šance nadějně, ale buď se nevydařila předfinální fáze nebo finální.

  A říkat, že chybí kvalita? V Bohemce vždy působili hráči, kteří byli průměrní a vždy se spoléhalo na bojovnost, urputnost, zarputilost a momentální formu. Ale Klusáček nedokáže hráčům dodat jistou nadstavbu, nějaký svůj rukopis, kdyby nepřišly dvě šťastné výhry, tak už by klub patřil k nejhorším týmům v lize.

  Bohemka navíc nedokáže bodovat venku, zatím má jen jeden bod z deseti utkání. Zimní pauza také není tak dlouhá, aby klub nějak revolučně měnil kádr, takže se bude muset hrát s tím, co je. A Klusáček bude muset ukázat, že má na to, aby klub dovedl k záchraně, protože to je přesně cíl, který by ve Vršovicích měli mít.

  1 komentář

  1. Klusáček není pro Bohemku dobrá volba, Hašek se mi jevil mnohem ctižádostivější a pracovitější, i když nebyly poslední dobou výsledky. Přitom mají klokani oproti minulé sezóně zkušenější kádr, ale zejména na hrotu chybí kvalita. Tam by měli přivést na hostování někoho z pražských S. A s příchodem nového trenéra by potřebovali větší štěstí.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Moderní technologie v hokeji (3/3) – Pomůcky ve hře i při...

  Po návštěvě moderních arén (zde) a zkoumání moderní technologie v oblasti televizních hokejových přenosů (zde), nyní zakončíme třetí částí poutě, abychom odkryli...

  Trenér Trpišovský vybral třicítku nejlepších hráčů ligy, téměř polovinu tvoří jeho...

  Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský vybral pro Deník Sport 30 nejlepších hráčů Fortuna ligy. Většinu seznamu tvořili jeh svěřenci, své místo v...

  Místopředseda Dynamo FANS: Pardubice si nedovedu představit v nižší soutěži

  Tentokrát se vracíme na tribuny zpátky do Pardubic. Aktivní čtenáři si mohli všimnout, že nedávno vyšel článek, který nesl název - Šéf...