Spojte se s námi


Fortuna liga

Klub v rozkladu aneb Když ředitel nařizuje trenérovi, koho má střídat. Je Sigma klubem bez budoucnosti?

Start do jara tento tým nezastihl ve vůbec dobrém rozpoložení. Hráči mají špatnou fyzičku, Sigma má ze čtyř jarních zápasů jeden bod a atmosféra v klubu je, zdá se, velmi negativní. V poslední době se na povrch navíc provalily další věci.

Publikováno

dne

Start do jara tento tým nezastihl ve vůbec dobrém rozpoložení. Hráči mají špatnou fyzičku, Sigma má ze čtyř jarních zápasů jeden bod a atmosféra v klubu je, zdá se, velmi negativní. V poslední době se na povrch navíc provalily další věci.

Čtyři jarní zápasy a jediný bod. Propad na osmou příčku. Špatná hra a evidentně chybějící fyzická kondice. To je Sigma Olomouc. Situace Václava Jílka se tak stala neudržitelnou, až byl odvolán. Zákulisní informace k celé akci přinesl pořad Liga naruby.

„Hráči si při pohovorech stěžovali, že se v zimě málo trénovalo. V přípravě se prostě málo běhalo a roli zřejmě sehrála také účast v Tipsport Malta Cupu. Nesedlo si to,“ prozradil v pořadu redaktor Deníku Sport Michal Kvasnica.

Špatná fyzická kondice

Vedle Olomouce už na jaře odvolal trenéra také Hradec Králové. Václav Kotal skončil na vlastní žádost kvůli zdravotním důvodům. V zimě byl přitom také se svým týmem na středomořském ostrově.

„Hradec Králové je oproti Sigmě dobře fyzicky připravený. Třeba takový Daniel Vašulín je na tom opravdu velmi dobře. Bez něho by nebyli konkurenceschopní. A to hráli také na Maltě,“ řekl v Lize naruby další novinář ze Sportu Jiří Fejgl.

Ale špatné ligové výkony a nízká fyzická výkonnost nejsou jedinými důvody konce Jílka na Hané. Jak to vypadá, celá situace má mnohem hlubší důvody, které směřují ještě o patro výše, do vedení klubu.

Sigma v rozkladu? Důvodů je více…

„Fyzička je určitě problém, ale prvopočátek je někde jinde. V prosinci se hrál zápas Sigma vs. Plzeň (1:3). O poločase Západočeši vedli a sportovní ředitel Ladislav Minář v útrobách stadionu řval na Jílka, ať střídá brankáře Digaňu,“ líčil Kvasnica.

„Václav Jílek přišel do kabiny a řekl, tak Tomáši, z rozhodnutí vedení střídáš. Celý tým se proti tomu ale postavil, včetně náhradního brankáře Matúše Macíka. V té chvíli Jílek ztratil kabinu,“ dopověděl celý příběh Kvasnica.

Navíc podle dalších informací Michala Kvasnici z Androva stadionu odchází dlouhodobí a stálí zaměstnanci. Společným jmenovatelem je potom ředitel Minář.

Náprava pošramocené reputace Sigmy bude nyní na Jiřím Saňákovi, který se z Jílkova asistenta vyšvihl do pozice hlavního trenéra. První příležitost dostane už v sobotu, do Olomouce dorazí Bohemians.

Zdroj: Liga naruby, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.