Spojte se s námi


Fortuna liga

Další trenérská výměna v první lize! Kotal končí z osobních důvodů, tým převezmou Horejš a Vácha

Po Miroslavu Koubkovi druhý nejstarší ligový trenér své aktuální angažmá nedokončí. Z osobních důvodů odchází z lavičky Hradce Králové. Na jaře se tak odehrála již druhá trenérská výměna.

Publikováno

dne

Po Miroslavu Koubkovi druhý nejstarší ligový trenér své aktuální angažmá nedokončí. Z osobních důvodů odchází z lavičky Hradce Králové. Na jaře se tak odehrála již druhá trenérská výměna.

Nejvyšší fotbalová soutěž řeší už druhý jarní konec trenéra. Po vyhazovu Václava Jílka z Olomouce, nyní lavičku Hradce Králové opouští zkušený Václav Kotal, který je po dvaasedmdesátiletém Miroslavu Koubkovi z Plzně druhým nejstarším ligovým koučem.

Jedenasedmdesátiletý Kotal podle informací novináře Deníku Sport Jiřího Fejgla ukončil své angažmá z osobních důvodů. Je ale pravdou, že Hradci se v poslední době vůbec nedařilo.

Kdo tedy na lavičku dvanáctého celku ligové tabulky usedne? Kotala má vyměnit bývalý trenér Jablonce či Českých Budějovic David Horejš, se kterým bude jako asistent spolupracovat někdejší reprezentant a záložník Sparty Lukáš Vácha.

Náročná práce se záchranou

A práci bude mít tato dvojice opravdu náročnou. Hradec Králové, který od této sezony hraje na krásném novém stadionu, po sportovní stránce strádá. Z posledních pěti duelů získal pouhé čtyři body a záchranářské starosti jsou tak nechtěnou realitou.

Už u toho nebude Kotal, který má vedle trenérské za sebou také zajímavou hráčkou kariéru. Za pražskou Spartu nastoupil k 167 zápasům a vstřelil z pozice útočníka jedenatřicet branek. Hrál také za Hradec Králové.

Mladší fanoušci si náchodského rodáka ale pamatují především jako trenéra. Má za sebou štace ve Spartě, Jablonci, Zbrojovce Brno nebo jako asistent v Dynamu Moskva. Před nyní už bývalým angažmá na východě Čech vedl Viktorii Žižkov a domovský Náchod.

Uvidíme Václava Kotala ještě někdy na prvoligové lavičce nebo si už bude užívat zaslouženého fotbalového důchodu?

Zdroj: FC Hradec Králové, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.