Spojte se s námi


Fortuna liga

Kdyby byl Priske Čech, už ve Spartě není. Kroužek nechci kritizovat, ale nevím, myslí si Cipro

Poslední ligové kolo před reprezentační pauzou nabídlo ztráty Slavie a Sparty. Plzeň pražským celkům opět odskočila, jak aktuální ligové dění hodnotí bývalý trenér Slavie či Českých Budějovic František Cipro?

Publikováno

dne

Poslední ligové kolo před reprezentační pauzou nabídlo ztráty Slavie a Sparty. Plzeň pražským celkům opět odskočila, jak aktuální ligové dění hodnotí bývalý trenér Slavie či Českých Budějovic František Cipro?

Liga se zatím nevyvíjí tak, jak se očekávalo. Spartě se po vypadnutí z pohárů s Vikingem ve druhém předkole Konferenční ligy věřilo jako aspirantovi na titul, zlepšující se forma se ale zastavila po čtvrtém kole.

Následovala domácí remíza 1:1 s Bohemians, která roztočila kolotoč. Poté dělba bodů v Jablonci, doma vydřená remíza se Zlínem, v Teplicích ztráta dvougólového náskoku (2:2) a tento víkend remíza 1:1 s Baníkem, jenž vystřelil jednou na bránu.

„Upřímně si myslím, že kdyby tam byl český trenér, tak už tam není. Třeba dělat kroužek s hráči na hřišti po každém zápase – no, nevím. Nechci ho kritizovat, je to jeho věc, a když se jim to líbí,“ řekl pro ČT Sport František Cipro.

Pět remíz v řadě znamená, že Brian Priske své angažmá ve Spartě zahájil hůře než Andrea Stramaccioni. Na první Viktorii Plzeň Sparta ztrácí už osm bodů, Západočeši mají navíc zápas k dobru.

Plzeň tak již druhou sezónu překvapuje. Loni se jí dlouho na titul nevěřilo, podobně tomu bylo v kvalifikaci Ligy mistrů. Michal Bílek ale zkušený kádr dotáhl přes Helsinki, Šeriff a Karabach až do skupiny.

„Klobouk dolů před Plzní, všichni ji kritizovali, říkali, že mají štěstí a tak dále. Ale oni mají dobrou kabinu, drží pohromadě a přišly jim typy hráčů, kteří jsou šikovní. Rozhodně to není jenom tvrdá defenziva,“ pokračoval bývalý trenér.

V neděli navíc Plzeň v tabulce odskočila Slavii, když góly Tomáše Chorého, Jhona Mosquery a Lukáše Kalvacha ji porazila 3:0. Aktuálně má na vršovického rivala tříbodový náskok a zápas s Brnem k dobru.

Výsledek samozřejmě výrazně ovlivnilo vyloučení Eduarda Santose za zákrok v první minutě. Ve vápně zastavil Mosqueru a hlavní sudí volil dvojí trest. Situace se v médiích hodně řešila, jednoznačně správné řešení se zatím nenašlo.

„Ta pravidla jsou složitá. Ani já jsem nevěděl, že když jsou tam ruce, tak to může být i červená, když noha – tak jen žlutá. Ten výklad pravidel je takový zvláštní jako třeba ruka ve vápně… S tím by se mělo něco udělat, i když včera to bylo podle regulí,“ dodal Cipro.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.