Reklama

Jean-David Beauguel je znechucen rasismem na Letné! Jaké jsou reakce veřejnosti?

Plzeňský forvard Jean-David Beauguel si všímá dění na Letné! Tam mělo dojít k rasistickému urážení olomouckého Florenta Poulola. Beauguel na sociální síti Twitter rozjel vášnivou diskuzi a přiložil i video. Co napsal a jak reaguje fotbalová veřejnost?

Francouzský útočník napsal: “Znovu a znovu! Nic se nezměnilo. Náprava žádná, federace nic neudělala.” Pod jeho příspěvkem se rozvířila diskuze, kde se nacházející anglické i české komentáře.

Budou Sparta a zodpovědní jedinci za tuto ostudu potrestáni nebo se z toho vykroutí? Celá událost je zahalená špetkou nejasností, protože někteří komentující, co seděli v blízkosti incidentu jakýkoliv rasismus vylučují.

Jenže na sociální síti Twitter se objevují i komentáře od jiných diváků, co byli blízko události a ti zase rasismus od některých jednotlivců potvrdili.

Reakce fotbalové veřejnosti

Šéfreportér Seznam Zpráv Luděk Mádl celou diskuzi pod příspěvkem plzeňského útočníka okomentoval následovně: “Z debaty pod příspěvkem JDB je zjevné, že leckteří Češi jsou bohužel fakt světoví šampióni – ve zpochybňování projevu rasismu – v nepochopení termínu rasismus – v nulové empatii vůči obětem projevu rasismu – a vůbec v okázale nekonečné a neohraničitelné hlouposti. Bohužel.”

“Je to smutný. Fandím Spartě, ale za tyhle projevy se stydím. Co by na to řekli Kweuke, Bony, Costa. Bohužel můj stud a omluva to nespraví,” napsal příznivec Sparty.

“Odkdy je pískání rasistické?” ptal se jeden z komentujících. Jean-David Beauguel mu sarkasticky odpověděl: “Za tenhle komentář si zasloužíš ocenění.”

Posléze se k danému vláknu vyjádřil ještě fanoušek, který byl přímo na Letné a potvrdil slova uráženého Poulola. “Byl jsem tam. Řvali “hu hu hu” a “Nword”.. dvě řady pod námi seděl černoch se synem. Oba ve sparťanském dresu. Hrozný. Ale Spartě je to úplně jedno… Pořadatel nikde”

V blízké době se určitě dozvíme, jestli celá aféra vyšumí nebo jestli budou padat pokuty. Sparta na sociálních sítích zatím mlčí.

Zdroje: JDavid_Beauguel, Luděk Mádl

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. A co měl ten pořadatel dělat ? Tahat se s tim co tam hučel ? Až bude hučet dalšich 100- 200 diváku tak má přijíd 200 pořadatelu a vyvést je ze stadionu ? Až bude 5 tis. fanoušku řvát na rozhodčího – černá svině – tak co nastoupí armáda a všechny vyvede ze stadionu ? Tady se řeší hučení na černochy za což si mohou sami díky tomu co jejich “bratři” předváděli á předvádí jak v Americe tak Evropě kdy dělají bordel na ulicích přepadají kradou a jako perličku strhávají historické sochy bělochu !!! Rasismus byl – je a bude problém vždy !

  • “Až bude hučet dalšich 100- 200 diváku tak má přijíd 200 pořadatelu a vyvést je ze stadionu.”

   Ano, přesně to by se správně mělo stát. I kdyby jich bylo tisíc. Resp. kamery, identifikovat a minimálně pauza na nějakou dobu od návštěvy stadionu. Jinak se toho odpornýho hnusu na stadionech nezbavíme.

 2. V českém fotbale se bučí na kohokoliv,ale když se bučí na černý tak je to rasismus? Limba by mohl vyprávět.

 3. Takže, když fans budou pískat na hráče soupeře, protože je to zm_rd – typicky Plavšič (a tedy pro Beaeiouguela bez ohledu na barvu pleti), tak je to automaticky rasismus ???

 4. Já tomu už nerozumím za chvíli budou za tymy v Europě hrát jen černý…bože pozpátku v rocích to nebylo. Prostě dostane občanství a hraje za peníze kde chce , ale to není hráč toho klubu to není hráč té země ,se tam nenarodil. No a pak jsou problémy .To není fotbal ale ukázka hráčů světa…..fuj…..

 5. Spartu za to rozhodně nevinit,myslím že černí hráči budou teď reagovat na každé zapísknutí,jestli se jim to nelíbí,ať jdou se všemi zpět do Afriky,rasismus je už i naruby,proti bílým a to si kvůli nim má bílý svět změnit historii a do pohádek filmů pro děti a dospělý nasadit černý herce.Zbytečná hysterie.Lezou sem jen kvůli lepšímu živobití,vodě a tak dále,to není ale naše věc.

 6. A to bude bučení až nastoupí Slávinka na spartě, na ty naše černý hráče,Plavšiče,Stancia.Dal bych stop 10 zápasú celé letný.

 7. A že to musí komentovat pan čutalista z Plzně,který chtěl zmizet z ligy…byl on snad na stadionu…????už je to za hranou tohle hraní si na ublížené….zakázat na stadionech hučení,bucet,fandit,skandovat..
  To bude teprve žrádlo…

 8. To jsou ti dva tak křehcí, že nesnesou pískání a vidí za ním rasismus? Kdyby ten olomoucký zoufalec nefauloval v přerušení a bez karty, tak je každému u řiti. Pokud nedokážou unést zdejší fotbalové prostředí které vypíská a vybučí prase na hřišti jakékoliv barvy, tak by měli evidentně vypadnout někam jinám. Na ostrovech jim to žerou a možná by měli na Skotskou ligu.

 9. Problém je spíš v tom , že už se tu záměrně hledá rasismus úplně ve všem. Jestli je tak dotčený tak ať jde hrát tam kde před ním budou klečet.

 10. Nikdy jsem nebyl příznivcem ,těchto projevů na fotbalu ,kde se odehrávají různé věci Co mě zaujalo ,že nyní se útok černých kluků soustředil na Spartu ,kdo věří,že se řve jen na Spartě? Pamatuji ,jak fandové vícero klubů řvali na Costu ze Sparty systematicky ! Zavádět boj s rasismem podobný tomu ,jako v Anglii je neštěstí Bogel pochopil a chce se ukázat do nyní byl ticho proč ,stalo se jen na Spartě?

 11. Jsou sice údajným obohacení ligy, ale ať jdou pryč,,,,,, dělají tady akorát rozbroje,,,, jděte prostě pryč, nebo si zalepte pusu…..

 12. Především je potřeba říct, že mají plné právo tuto republiku opustit, ale to se z neznámého důvodu neděje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené