Spojte se s námi


Fortuna liga

Plzeň porazila Hradec Králové a stala se mistrem české ligy!

Výjezd Viktorie Plzeň k zápasu předposledního kola finálové fáze Fortuna ligy do Mladé Boleslavi, kde se Západočeši setkali s Hradcem Králové, dopadl maximálně úspěšně. Viktoriáni zápas vyhráli 2:0 a díky ztrátě Slavie proti Baníku slavili zisk mistrovského titulu.

Publikováno

dne

Výjezd Viktorie Plzeň k zápasu předposledního kola finálové fáze Fortuna ligy do Mladé Boleslavi, kde se Západočeši setkali s Hradcem Králové, dopadl maximálně úspěšně. Viktoriáni zápas vyhráli 2:0 a díky ztrátě Slavie proti Baníku slavili zisk mistrovského titulu.

Hradec Králové ve svém azylu v Mladé Boleslavi přivítal v předposledním kole vedoucí tým tabulky Viktorii Plzeň. Votroci ve skupině o titul dokázali doma porazit Slavii či remizovat na Spartě a chtěli si připomenout vítězství ze 6. kole Fortuna ligy, kdy právě Viktorii Plzeň porazili 1:0.

Viktoriáni jako lídři soutěže mohli udělat další velký krok k zisku titulu, či by dokonce mohli slavit i mistrovský titul, kdyby Slavia ztratila ve Vítkovicích. A přesně to se nakonec stalo.

Sestava votroků postrádala Mejdra, Vašulína, Vlkanovu neboli hráče, kteří byli hlavními strůjci bodových zisků se Slavií a Spartou z posledních zápasů.

Jean David Beauguel v zápase opět prokázal, že je pro Plzeň klíčovým hráčem. Ve 20. minutě vyhrál hlavičku a rozehrál míč do křídla Řezníkovi. Jeho centr se odrazil od bránícího hráče přímo k nohám francouzského útočníka, jenž propálil brankáře a velmi početná fanouškovská skupina z Plzně mohla slavit vedení.

Tým ze západu Čech se po vstřelené brance nikam nehnal a čekal na další vhodný moment, kdy znova udeří. Proto za zmínku stojí ke konci poločasu jen nebezpečný volný přímý kop Kalvacha, který nečekaně vypálil z úhlu, ale brankář Vízek dokázal na tuto překvapivou střelu zareagovat a pokryl jí.

Viktoria Plzeň navýšila vedení v 55. minutě, kdy po centru Řezníka střílel hlavou Chorý, jenž přišel teprve před půl minutou na hřiště. Jeho hlavičku Vízek vyrazil, ale opět k nohám nabíhajícímu Jhona Mosquery, který to měl se zakončením jednoduché.

Ve druhém poločase si stále Plzeň hrála to, co potřebovala, a Hradci nedovolila ani jednu střelu na bránu na celý zápas, a proto vyhrála 2:0. Viktoriáni již v předposledním kole začali slavit mistrovský titul, neboť Slavie proti Baníku pouze remizovala 1:1.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.