Spojte se s námi


Fotbal

Je hotovo, Neymar se již brzy vrátí do rodné Brazílie. S Messim a Suárezem si prý znovu nezahraje

Psal se 18. říjen 2023, když Neymar naposledy naskočil do fotbalového zápasu. Od té doby marodí a dává se dohromady z nepříjemného zranění. Mimo to řeší svou budoucnost, jejíž součástí dle všeho nebude Al-Hilal, kde nyní působí. Podle plátku UOL je rozhodnuto.

Publikováno

dne

Psal se 18. říjen 2023, když Neymar naposledy naskočil do fotbalového zápasu. Od té doby marodí a dává se dohromady z nepříjemného zranění. Mimo to řeší svou budoucnost, jejíž součástí dle všeho nebude Al-Hilal, kde nyní působí. Podle plátku UOL je rozhodnuto.

Na Zlatý míč už si zřejmě nikdy nesáhne, svůj potenciál už zřejmě nikdy úplně nenaplní, přesto Neymar rozdával fotbalovým fanouškům vždy svým stylem hry radost. O to více zamrzelo, když opustil Evropu a zamířil do Saúdské Arábie.

Velké peníze mu nabídl Al-Hilal, aktuálně lídr Saudi Pro League a v této sezoně stále neporažený celek, který si jde pro další ligový titul, formě Cristiana Ronalda v konkurenčním Al-Nassru navzdory.

Neymar ovšem nemá na výsledcích svého týmu vesměs žádný podíl. Nastoupil jen do pěti zápasů, vstřelil jediný gól, přidal tři asistence. Od poloviny října je zraněný a stále není jisté, kdy se vrátí do hry. Očekává se, že by se tak mohlo stát v květnu.

Mimo to se ale řeší budoucnost brazilské hvězdy. V únoru se začalo proslýchat, že by mohl Saúdskou Arábii opustit poměrně brzy. Nyní došlo k potvrzení informací. Alespoň to tvrdí plátek UOL.

Kam zamíří Neymar?

Aktuálně 32letý fotbalista má v Al-Hilalu kontrakt do léta 2025. V únoru navštívil Brazílii, konkrétně zápas svého milovaného klubu Santos FC. Prezident mužstva Marcelo Teixeira posléze prozradil, že s hráčem vedl rozhovor o možné společné budoucnosti.

Jestli dojde k velkému návratu? „Aby u nás mohl hrát, potřebuje se v první řadě pořádně uzdravit. Poté bude dále sbírat zkušenosti v Saúdské Arábii a pak může přijít,“ nechal se tehdy slyšet šéf brazilského klubu.

Nyní informaci potvrdil server UOL. Neymar totiž opět navštívil zápas Santosu proti Palmeiras a fanoušci si jej zavolali na hřiště. Jejich přání vyslyšel a jasně mu bylo dáno najevo, že se má vrátit domů. To se zřejmě skutečně stane.

Podle serveru UOL totiž jeden z funkcionářů potvrdil, že se vrátí, jakmile se stane volným hráčem. Nejpozději tedy v létě 2025.

Nedávno se přitom hovořilo také o tom, že by si Neymar ještě mohl zahrát s přáteli Lionelem Messim a Luisem Suárezem. Ostatně se setkal s Davidem Backhemem, šéfem Interu Miami. Brazilec nicméně nemá v plánu hrát v USA.

Zdroj: UOL, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.